Іспанець, з яким Україна домовилася будувати LNG-термінал, не мав на це повноважень

Поділитися
Іспанець, з яким Україна домовилася будувати LNG-термінал, не мав на це повноважень
Куратор нацпроекта роз'яснив суть виниклих непорозумінь і те, ким же насправді була людина, яка підписала угоду з LNG-терміналу від імені іспанської компанії. Чиновник також заспокоїв, що ніяких грошей при цьому Україна "не втратила".

Непорозуміння з іспанською компанією Gas Natural Fenosa, що виникли після підписання на початку тижня Держінвестпроектом угод про співпрацю в рамках будівництва LNG-терміналу, суттєво не позначаться на реалізації проекту. Про це заявив куратор нацпроекта "LNG-термінал" Віталій Дем'янюк.

"Головний момент - це те, що будівництво терміналу почалося", - заявив він.

"Що стосується договору з Gas Natural (по якому і виникли непорозуміння - ред.) - це не інвестиційний контракт, а лише угода про співпрацю. Ми не втратили грошей, на переговорний процес це також не вплине", - сказав він.

- Через скандал Україна перевірить, з ким насправді підписала консорціум з
LNG-терміналу

Куратор нацпроекта роз'яснив, ким же є Джорді Сарда Бонвехі (Jordi Sarda Bovehi), який підписав угоду від імені Gas Natural, і суть непорозуміння з компанією.

"Бонвехі не працює в Gas Natural. Він є професійним комерційним представником, представляє інтереси Gas Natural, інтереси Enegas, інших іспанських компаній .... У даному випадку, Бонвехі технічно організовував візит представників Gas Natural в Україну і мав супроводжувати їх у ході церемонії», - зазначив Дем'янюк.

За його словами, прибуття представників Gas Natural очікувалося в понеділок, проте вони так і не прилетіли до Києва.

"Зв'язавшись з Барселоною, він (Джорді Сарда Бонвехі-ред.) вирішив, що може сам підписати угоду, підтвердивши повноваження пізніше ... Однак потім сталося непорозуміння всередині Gas Natural і виявилося, що Бонвехі, фактично, перевищив повноваження", - резюмував Дем'янюк.

Тим більше, додав він, базовою подією понеділка було саме підписання угоди з американською компанією Excelerete, яка повинна поставити в Україну плаваючий
LNG-танкер.

"Для нас дуже важливо розуміти, що судно-термінал, яких у світі всього два десятки, буде доступне і прибуде в Україну тоді, коли це необхідно", - пояснив Дем'янюк.

Як повідомлялося, в понеділок Держінвестпроект підписав угоди про співпрацю з американською компанією Excelerete енергії та іспанською компанією Gas Natural в рамках будівництва LNG-терміналу в Одеській області.

У документах, розданих пресі, підписантом з іспанської сторони значився генеральний директор із зовнішніх зв'язків компанії Gas Natural Джорді Гарсіа Табернеро.

Проте пізніше Gas Natural Fenosa заявила, що її представники не брали участь у церемонії, а сама компанія не планує брати участь у консорціумі з будівництва LNG-терміналу в Україні і їй нічого невідомо про цей проект.

У підсумку, з'ясувалося, що документ підписав Джорді Сарда Бонвехі, посада якого до останнього моменту залишалася невідомою. !zn

Читайте також:

Будівельники LNG-терміналу залучать кредит на 165 млн євро під держгарантії

«Газпромбанк» зацікавився українським LNG-терміналом

Корейці зацікавилися поставками скрапленого газу на LNG-термінал в Україні

Туреччина погодилася пропускати через свої протоки танкери зі скрапленим газом для України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі