Експерти ООН: В Україні, Казахстані та Росії сільгоспугіддя можна збільшити на 13 мільйонів гектарів

Поділитися
Країни Центральної та Східної Європи, а також Центральної Азії володіють величезними незатребуваними ресурсами в області сільського господарства і можуть зіграти важливу роль у зміцненні світової продовольчої безпеки. Тільки в Казахстані, Росії та Україні приблизно 13 мільйонів гектарів землі можна перетворити на сільськогосподарські угіддя без будь-якого значного навантаження на навколишнє середовище.
Країни Центральної та Східної Європи, а також Центральної Азії володіють величезними незатребуваними ресурсами в області сільського господарства і можуть зіграти важливу роль у зміцненні світової продовольчої безпеки. Тільки в Казахстані, Росії та Україні приблизно 13 мільйонів гектарів землі можна перетворити на сільськогосподарські угіддя без будь-якого значного навантаження на навколишнє середовище.Ці питання обговорюють учасники дводенного засідання Продовольчої і сільськогосподарської організації Об'єднаних націй (ФАО) і Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), що проходить у Стамбулі. Експерти відзначили, що у першій половині нинішнього століття зважаючи на зростання населення світу на 2,3 мільярда людей світовий попит на продовольство, корми і волокна подвоїться. Це означає, що сільське господарство має стати більш продуктивним і більш стійким. За оцінками ФАО, для того, щоб нагодувати більш як дев'ять мільярдів осіб, які будуть населяти землю у 2050 році, продуктивність у цій галузі повинна зрости на 70%. «Регіон володіє величезними земельними ресурсами, а також величезним потенціалом підвищення врожайності. На початку перехідного періоду ми бачили різке падіння виробництва, проте відтоді спостерігався повільний, але стабільний прогрес у справі розвитку сільського господарства», - заявив директор центру інвестицій ФАО Чарльз Ріменшнайдер. Він зазначив, що прогрес визначився після продовольчої кризи 2007-2008 року, коли високі ціни призвели до зростання виробництва. Експерти звернули увагу на той факт, що різке підвищення світових цін на зерно влітку 2010 року, яке стало наслідком суворих посух в районі Чорного моря і формування дефіциту, нагадало про провідну роль на сьогодні регіону на світовому ринку зерна. Збільшення площі орних земель в країнах регіону поряд із підвищенням продуктивності праці та підвищенням урожайності грунтів, стане необхідною умовою для повної реалізації потенціалу регіону. «Ці країни володіють якісною землею в порівнянні з багатьма основними виробниками зерна, проте їхня врожайність залишається на низькому рівні. Ключовим фактором є інвестування, і те, яким чином будуть використовуватися засоби, що інвестуються», - зазначив перший віце-президент ЄБРР Варел Фріман.

За матеріалами CyberSecurity.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі