Експерт: Контроль «Газпрому» над українською ГТС надасть можливість Росії створювати дефіцит газу в Європі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У разі цілковитого контролю «Газпрому» над українською ГТС, що зробить її повністю непрозорою для третьої сторони - європейського споживача, РФ одержить можливість генерувати штучні дефіцити газу на європейських ринках під прикриттям технічних проблем на одному з напрямків.

У разі цілковитого контролю «Газпрому» над українською ГТС, що зробить її повністю непрозорою для третьої сторони - європейського споживача, РФ одержить можливість генерувати штучні дефіцити газу на європейських ринках під прикриттям технічних проблем на одному з напрямків. Таку думку у статті для «Дзеркала тижня» висловив директор енергетичних програм центру «Номос» Михайло Гончар. За словами експерта, стосовно України такою «технічною проблемою» може стати скорочення об'ємів транзиту через її ГТС нижче за критичну відмітку (менше 60 млрд. кубометрів газу), що призведе до його переривання. У цьому випадку, констатує Гончар, поставки всіма іншими маршрутами не компенсують припинення поставок через Україну. «Таким чином, «раптово» може виникнути, за нашими оцінками, майже 37-відсотковий дефіцит газу, який «Газпром» заповнюватиме за рахунок автоматично зростаючих у ціні спотових поставок із ПСГ на території Європи через Центрально-Європейський газовий хаб в австрійському Баумгартені, 50% якого він придбав у компанії OMV», - зауважив Гончар. За його словами, усе це актуалізує необхідність прозорості руху газових потоків. Експерт переконаний, що інформація по фізичних показниках руху газових потоків в режимі он-лайн має бути доступна із вхідних/вихідних ГТС на всіх без винятку маршрутах в форматі трьох «постачальник - транзитер - споживач». «В ідеалі, пропонована система повинна мати не корпоративну юрисдикцію. Все, що потрібно від корпоративного рівня, - це згода на впровадження такої системи як наслідок міжнародних домовленостей і виконання зобов’язань згідно з розробленим і взаємопогодженим міжнародно-правовим документом», - підкреслив він. Докладніше читайте у статті Михайла Гончара «Критичні режими української ГТС» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі