В Україні планують повністю оцифрувати вітчизняну культурну спадщину

Поділитися
В Україні планують повністю оцифрувати вітчизняну культурну спадщину © Національний музей історії України
Пілотний проект із ключовими музеями планують запустити вже восени.

В серпні в Україні почав працювати Офіс культурних інновацій, основним завданням якого є відкриття потенціалу української культури й науки за посередництва інноваційної платформи-маркетплейсу "Український національний інтелект", яка здатна реалізувати принцип "Культура в смартфоні". Зокрема, першим кроком новації буде повне оцифровування вітчизняної культурної спадщини – визначних творів українських митців, що зберігаються в музеях, архівах та різних науково-освітніх інституціях.

"Сьогодні культура є глобальним економічним драйвером. Вона приваблює до країн міжнародних інвесторів, десятки мільярдів доларів від культурного туризму. А традиційні функції культури – створення ідентичності суспільства і його гуманітарна безпека – отримують абсолютно нові можливості завдяки цифровим технологіям. Нині держава має зайняти проактивну позицію в тому, щоби відкрити наш культурний потенціал. Кожен український музей, галерея, театр чи інша культурна інституція мають на 100% бути доступними у смартфоні. Єдиною функцією, яка залишиться за межами телефонного апарату, стане, власне, фізичне відвідування закладу після знайомства з його можливостями", – зазначила відома громадська діячка, президентка ГО Фонд гуманітарного розвитку України, яка очолила Офіс культурних інновацій, Наталія Заболотна.

У свою чергу співзасновник діджитал платформи Роман Кирданов зазначає, що маркетплейсів для об'єктів інтелектуальної власності наразі не існує взагалі, не кажучи вже про український контекст. Тому вирішили створити платформу UNI.ua, яка дасть можливість українській культурній спадщині нарешті стати присутньою у сучасному всесвіті цифрового формату.

"Український національний інтелект" - це місце, куди люди можуть прийти із своїми ідеями, готовими рішеннями, якісним культурним продуктом: музикою, фільмами, картинами, книгами - і нарешті зможуть вповні реалізувати свої здібності і почати заробляти", - додав Олексій Розенков.

Головна мета Офісу культурних інновацій - використовуючи унікальну діджитал-платформу "Український національний інтелект", посприяти, аби за допомогою цифрових технологій українська культура, українське мистецтво, стали доступними й відкритими власне Україні та світу. Адже це стане сильним стимулом для культурного туризму, для створення горизонтальних міжнародних зв'язків. Засновники платформи переконані, що унікальні українські артефакти мають стати частиною світового культурного простору та слугувати потужним підґрунтям для вітчизняної та світової науки.

У планах Офісу вже восени запустити пілотний проект приєднання перших ключових українських музеїв до цифрової платформи.

2020 рік має стати роком тотального оцифровування українського мистецтва, що зберігається в музейних, культурних, освітніх та наукових інституціях нашої країни.

Найближчим часом Офіс культурних інновацій проведе низку публічних заходів із залученням професійної спільноти. Їхньою темою стане створення механізмів, необхідних для запуску цифрової платформи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі