«Геть!» безробіття у молодіжному кіно. Нью-Йоркська кіноакадемія і PutItOn.com знайдуть застосування й українським талантам

Поділитися
Світове кіно незабаром остаточно опиниться під п’ятою Інтернету. І це не сон, а реальність. Принай...

Світове кіно незабаром остаточно опиниться під п’ятою Інтернету. І це не сон, а реальність. Принаймні до 26 листопада Америка активно приймає творчі заявки від молодих кінематографістів із різних країн світу (у тому числі з України) на участь у кінофестивалі ThePutItOn Picture Show, який спонсується Нью-Йоркською кіноакадемією (NYFA) і обіцяє нові рожеві горизонти десятій музі. Для «ДТ» про фест ексклюзивно розповів Макс Фрейзер, один із босів форуму.

Скільки режисерів, сценаристів та інших «обдарованих митців» випустив наш головний ВНЗ імені Карпенка-Карого за 18 років незалежності? Десять, двадцять? Триста, п’ятдесят? А може, сім—сорок?

Чи багато хто з цих випускників знайшли для себе гідну творчу нішу, заробили на шматок хліба за допомогою кіноспеціалізації?

І чи багатьох ми готові задушити в обіймах за дві-три жваві талановиті кінокартини? А то ж бо. Якби не реклама та різноманітні «ТБ» і «муві», перекваліфікувалися б усі ці, зухвалі, у сантехніки. Кажуть: немає можливостей, немає підтримки, бракує «площ» для розкриття бурхливих дарувань... Тоді попрацюю для вас — на сім тисяч знаків — «піарником»-екскурсоводом.

З Америки прилетіла звістка: новий фестиваль затіяли, може, й «вашим» цікаво?

Колаж: Олексій Чурюмов
Суть фабули. Молодому, прогресивному — авангардному, експериментальному, пошуковому, трохи божевільному, творчому (etc.) кінематографу тісно в «шинелі» попкорну та прайму. Втім, їм цю «шинель» і так ніхто не пропонує накинути на плече, оскільки у всесвіті панують технології масово — техногенного — тотального псевдокіно. І шпарина у відкритому кіновікні, щоб подати через неї свій авторський голос, із кожним роком вужче та вужче.

Куди піти? Куди податися?

А ви не знали? Тоді ми йдемо до вас. У Павутиння.

Там не тільки сплетуть нові сукні для чергових королів, а навіть нагодують гонорарами.

Вищезгадана Нью-Йоркська кіноакадемія разом із PutItOn.com. уже зазиває юні таланти на фест, який розгорнувся в Інеті.

Подачу заявок відкрили ще 30 липня. І до кінця листопада нашим можна ризикнути. Потрібно небагато. Не скиглити й не казати, що «в Україні гноблять таланти». А представити свою несамовиту творчість, якщо така є, на справедливий суд американських профі.

Ті проглядають — оцінюють кінороботи за номінаціями: «Найкращий художній фільм», «Найкращий короткометражний фільм», «Найкраща акторська робота».

І в залишку (після бурхливих диспутів) називають імена переможців, причому в день Різдва, 7 січня (2010 року). А тріумфаторів у кожній окремій категорії очікує щастя різдвяне — стипендія на навчання в Нью-Йоркській кіноакадемії. Плюс долари: 5000 (а ви помрійте, скільки цей долар коштуватиме у нас до Різдва).

Отже, не все втрачено. Принижена попкорном муза гордо іде у підпілля — у on-line, на «передову» сучасного фронту. Там і шукайте її, якщо захочеться.

У свою чергу, Макс Фрейзер, директор і співзасновник фестивалю ThePutItOn Picture Show, відповів на кілька моїх запитань та підбадьорив: молодим — скрізь у них дорога.

— Пан Фрейзер, чи можна спрогнозувати в найближчому майбутньому ситуативне витиснення традиційного «кіноформату» онлайновим? І чи не дуже це вдарить по прокатному кінобізнесу в тих самих США та ЄС?

— Справді, спостерігається тенденція звернення любителів кіномистецтва, включаючи кінематограф, до мережних технологій та Інтернету — для нових вражень, для реалізації своїх можливостей. Та я не бачу тут негативного впливу онлайн-кіно! У підсумку все зводиться тільки до уподобань глядачів.

— Чому ви взагалі вирішили акцентувати увагу молодих кінематографістів на кіно в Інтернеті? Наскільки це прибутково та перспективно?

— Портал PutItOn.com розроблений для того, щоб допомагати невизнаним талантам у всьому світі безплатно привертати до себе увагу. Ми даємо їм свободу і можливість домогтися успіхів у творчості та фінансової незалежності в галузі кіно, моди та музики. Я, обіймаючи посаду головного операційного директора і співзасновника, є продюсером документальних фільмів. Дуже добре знаю, як брак часу і коштів перешкоджають можливості брати участь у кінофестивалях.

Ми не розглядаємо жодного з учасників як джерело для збагачення — це суперечить нашій філософії в допомозі молодим талантам, які прагнуть здобути визнання. Кінофестиваль The PutItOn Picture Show унікальний тим, що покликаний допомогти любителям кіномистецтва зробити більш доступними роботи молодих і талановитих людей та розкрити їх на рівні міжнародному. До складу журі кінофестивалю The PutItOn Picture Show входить рада експертів, яка представляє кіноіндустрію в усіх основних напрямах. Ми сподіваємося отримати роботи всіх жанрів кіно. Наявність сучасного технічного обладнання в наші дні вже не є перевагою, оскільки можливість онлайн доступу через такі платформи, як PutItOn.com, дає реальну змогу нерозкритим талантам брати участь у кінофестивалях і здобути визнання, попри обмежені фінансові можливості.

— Як ви оцінюєте — на даному етапі — український сегмент серед учасників фестивалю і порталу загалом?

— Не хотілося б робити припущення щодо активності ринку в якомусь певному регіоні... Проте відзначаємо масовий інтерес до нашого порталу в Україні та на території Росії. Це свідчить про привабливість таких проектів не тільки в США й на території Європейського Союзу, а й по всьому світі.

Нам цікаво зібрати фільми і роботи творчих людей з усього світу. Повертаючись до питання про популярність онлайн-кіно, можу зазначити: люди кинуться до комп’ютерів та Інтернету, щоб подивитися програми чи ролики, передані по телебаченню. У цьому разі ми бачимо приклад того, як комп’ютерні технології стають майбутнім кінематографії.

Приємно бачити широку зацікавленість у нашому порталі в Україні та Росії. Ми не думали, що жителі вашої країни відгукнуться на наше запрошення до участі в кінофестивалі. Незабаром оцінку роботам українських учасників дасть журі та рада експертів.

І наостанок...

У першому турі за допомогою міжнародного інтернет-голосування будуть дібрані по 10 найкращих художніх і короткометражних фільмів.

У другому, фінальному, фіналісти в цих двох номінаціях визначатимуться комісією під керівництвом Макса Фрейзера. До комісії також входитиме й представник кіноіндустрії (ім’я уточнюється). Портал PutItOn.com доступний 10 мовами, включаючи російську.

Нагорода за найкращу акторську гру визначатиметься окремим голосуванням комісії. Автоматично розглядаються всі учасники, які зареєструвалися в цій категорії. Отже, вперед.

Коментар

— Знаю про цей фестиваль і більш ніж оптимістично оцінюю його перспективи, — сказав «ДТ» Олег КОХАН, один із найуспішніших українських кінопродюсерів (на його рахунку фільми К.Муратової, Р.Балаяна, К.Зануссі). — Гадаю, що такий фест пропонує досить виграшний шлях для впровадження вітчизняних, насамперед молодих кінематографістів у світовий контекст. Інтернет справді розвивається надактивно. І фільм сьогодні можна зняти навіть із мобільного телефону. При цьому якість художнього висловлення саме в цьому разі залежатиме вже виключно від обдарованості людини. При цьому в мене немає побоювань щодо того, що «Інтернет поглине традиційне прокатне кіно». Ви пригадайте, скільки епох «ховали» театр — під тягарем кіно чи ТБ! А театр — якщо це хороший театр — живе і процвітає.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі