ЗАЧИСТКА ОБЛАСТІ

Поділитися
Генеральна прокуратура України констатує, що найгірше в Україні працює прокуратура Київської області, і планує притягти ряд співробітників до дисциплінарної відповідальності...

Генеральна прокуратура України констатує, що найгірше в Україні працює прокуратура Київської області, і планує притягти ряд співробітників до дисциплінарної відповідальності. «Гіршого становища, ніж у прокуратурі Київської області, немає в жодній прокуратурі України», — заявив генеральний прокурор Геннадій Васильєв на засіданні колегії, присвяченої результатам роботи цієї прокуратури.

Генпрокурор сказав, що причина такого становища — «відсутність елементарної дисципліни й порядку», і пообіцяв: у прокуратурі Київської області «не залишиться нікого, хто не розумітиме службових стосунків, а якщо когось це не влаштовує, — ідіть в іншу організацію».

Водночас Г.Васильєв зазначив, що «вже є проект рішення про притягнення працівників цієї прокуратури до дисциплінарної відповідальності, але кадрових питань ще недоопрацьовано».

Заступник генпрокурора України Микола Голомша, який курирував перевірку, зауважив: керівництво прокуратури Київської області «займало споглядальну позицію» стосовно своїх прямих обов’язків. «Я не помітив організаційних заходів, щоб прокуратура працювала, ініціатива блокувалася», — заявив він на колегії.

За його словами, на рівні й результативності прокурорського нагляду негативно позначилися серйозні оргпрорахунки й помилкова кадрова політика прокурора області Юрія Гайсинського, який покладав на своїх підлеглих не властиві їм за посадами обов’язки.

М.Голомша також підкреслив: ремонт приміщення облпрокуратури було розпочато без тендера, чим порушено закон. Також допущено нецільове використання 436 тис. грн. на придбання дорогих меблів, частини з яких при перевірці не виявили.

«Лише вибіркова перевірка виявила за матеріалами органів внутрішніх справ 52 злочини, прихованих від обліку, із яких 39 — тяжкі й особливо тяжкі, 23 — розбійні напади», — сказав М.Голомша.

Він також вказав на незадовільну ситуацію в Київській області стосовно розшуку злочинців. «На волі їх перебуває 900, зокрема 21 — обвинувачуваний у вбивствах. На 1 травня не знайдено 192 зниклих безвісти й не опізнано 410 трупів. Допущено також незаконне притягнення до кримінальної відповідальності 8 чоловік», — повідомив М.Голомша.

За його словами, фактично не розслідуються злочини, пов’язані з корупцією; не дотримується нагляд у банківській сфері; не проводяться перевірки щодо дотримання земельного законодавства й питань соціального захисту пенсіонерів та інвалідів.

Утім, відкритим залишається питання, яке насправді стало причиною всіх цих викриттів, здатних справити враження боротьби за чистоту рядів лише на недосвідченого читача. Зворушливо, звісно, що Генпрокуратура нарешті взялася, зокрема, за перевірку фактів порушення земельного законодавства на Київщині й зупинила свій погляд на практично розорених через незаконну вирубку й престижну забудову масивах заповідного лісу престижного передмістя столиці Кончі-Заспи. Добре, що на гарячому затримали землевпорядника з Обухівського району, який отримав хабара на суму 50 тисяч доларів США за виділення земельної ділянки під будівництво станції техобслуговування. Генпрокуратура констатує: цей випадок — лише один із ланцюга кричущих зловживань навколо землі, виявлених під час прокурорських перевірок в Обухівському районі Київської області. Нарешті, і для Генпрокуратури став очевидним той загальновідомий факт, що «зловживання навколо землі носили системний характер, мали ознаки організованого злочинного бізнесу, який фактично сприяв створенню в регіоні тіньового ринку землі. Господарювали на цій ниві цілі злочинні синдикати, які вкладали відмиті брудні гроші у величезні ділянки землі з метою їх подальшого перепродажу. У результаті більшість земель запасу Козинської селищної ради, які одвіку належали громаді цього селища, опинилися у приватній власності «хвацьких ділків». 5 травня за фактами перевищення повноважень службовими особами відділу земельних ресурсів прокуратурою Обухівського району, що несподівано прозріла, порушено кримінальну справу. Як прогнозують у Генпрокуратурі, розслідування цієї справи буде непростим: «Уже сьогодні на органи прокуратури чиниться потужний тиск, спрямований на перешкоджання відновленню законності в земельній сфері. Заради збереження тіньового ринку землі робляться провокаційні закиди, зокрема через інтернет-видання, і стосовно Генеральної прокуратури, і на адресу Генерального прокурора України, який тримає під особистим контролем питання наведення порядку в земельній сфері. Органи прокуратури готові до провокаційних нападів хижаків ринку землі, усвідомлюючи, що зачепили справжнього «земельного спрута».

На жаль, не можна виключити, що після докладного ознайомлення зі списками реальних власників незаконно придбаних земель віра в перемогу в прокуратурі зменшиться. А стосовно «провокаційних закидів», то лихі язики стверджують: раптова прозірливість і балакучість Генеральної прокуратури пояснюється порушенням обітниці мовчання самим Ю.Гайсинським.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі