Війна в Україні показала, що Євросоюз не зможе змусити Росію поводитися добре, потураючи агресивній політиці президента 3.
Рішення Європи не оголошувати обвинувачення проти "Газпрому" ще минулого року було зрозумілим з огляду на дипломатичні зусилля щодо завершення конфлікту в Донбасі. Однак нинішнє повернення до цього питання було очевидно невчасним. Про це в редакційній статті сьогодні пише Bloomberg.
"Жодний судовий позов не змусить Путіна припинити використовувати природний газ в якості політичної зброї, якою він намагається розколоти Європу. В довгостроковій перспективі єдиним реальним вирішенням для цієї проблеми може стати диверсифікація енергетичних поставок в ЄС", - йдеться в статті.
Тим часом, на думку видання, країни ЄС зробили замало для того, щоб протистояти агресивній поведінці Володимира Путіна. Європейці могли б принаймні погодитися на пропозицію Польщі купувати газ по одній ціні для всього Євросоюзу. Це б створило реальні перешкоди для Путіна і його спроб розділити об'єднання за допомогою газу.
В цей же час, ЄС і Росія стають дедалі менш залежними один від одного. Оскільки європейці намагаються диверсифікувати внутрішній ринок, а Москва – налагодити поставки енергоносіїв в Китай. Але поки що залежність східноєвропейських членів ЄС від російського газу лишається високою і це грає на руку Кремлю.
"Позов може змусити "Газпром" утриматися від зловживань, але в кінцевому результаті лише координація країн Європи дозволить позбутися залежності від російського газу", - йдеться в статті.
В цей же час, російська компанія пропонував вирішити претензії ЄС за допомгою переговорів. Але Єврокомісія відмовила "Газпрому" у вирішенні претензій на політичному рівні. Характер претензій Єврокомісії до "Газпрому" стосується виключно законодавства ЄС про конкуренцію, в ньому немає політики, заявив в четвер на брифінгу в Брюсселі офіційний представник ЄК Рікардо Кардозо. В цей же час, "Газпром" вважає необґрунтованими претензії Єврокомісії.