UA / RU
Поддержать ZN.ua

В Киеве и области поднялась пыльная буря: местами ничего не видно, тяжело дышать

По всей области фиксируют сильный ветер и низкую видимость.

© "Главком"
© ZN.UA

Киев и Киевскую область накрыло пыльной бурей. По данным Укргидрометцентра, после обеда начались сильные порывы ветра, которые и подняли над городом облако пыли. В Киевской городской администрации просят всех оставаться дома.

"Такое погодное явление обусловлено изменениями климата: бесснежная зима, отсутствие привычной нормы осадков. Как следствие - воздушная эрозия почв, снижение уровня грунтовых вод, и являются причинами образования пыли, в столицу принес северный ветер", - сообщили в КГГА.

Небо над Киевом и областью сразу же изменилось в цвете, из-за песка в воздухе видимость значительно ухудшилась. Видео и изображениями бури пользователи делятся в интернете.

Специалисты призывают соблюдать основные рекомендации при сильном ветре:

- все окна домов плотно закрыть, убрать с балконов и лоджий предметы, которые могут выпасть наружу;

- если вы оказались на улице, то держаться подальше от рекламных щитов, линий электропередачи, деревьев

- в случае сильного ветра укрыться в ближайшем здании или естественном укрытии;

- избегать нахождения вблизи больших деревьев, особенно тополей, а также не парковать рядом с ними автотранспорт.

Городская власть напоминает киевлянам о необходимости соблюдать противоэпидемических мероприятий и ограничений. В частности, не выходить из дома без крайней необходимости. Подчеркиваем, что эффективность внедренных противоэпидемических мероприятий зависит от сознательного отношения каждого к ситуации, к своему здоровью и безопасности.

Не можем не разделить обеспокоенность несколько эмоционального, но верного по сути письма нашего читателя, присланного час назад.

"Я потрапив під пильову бурю. Думаєте, їздив за кордон, попри карантин? Ні. Живу я під Києвом, і ось прямо зараз у мене з вікна не видно сусідньої багатоповерхівки.
Ми багато чуємо про covid-19, науковці вже вивели теорію, згідно якої від чистоти повітря напряму залежить, наскільки важко пацієнт переживе коронавірус.
Якщо так - у нас, жителів пристоличної зони, нема шансів. Мудрий український народ спершу палив листя, потім - траву, а тепер - Чорнобильську зону. А не менш мудрі українські керівники ешелонами вивозять на захід і на схід українське дерево. Проїдьтеся по Варшавці, Житомирці чи Обухівській трасі - подивіться, скільки місць, де колись були дерева! Запитайте, де були вікопомні ліси - тепер ви там побачите стихійні смітники!
Я давно не бачив ясного, чистого неба. Восени спалюють листя, навесні - суху траву. Дуже часто горять торф'яники - я дихаю ними і вдома, і в Києві, де працюю (о, щастя моє!) неподалік Бортничів. Стільки лиха нашій землі завдала совєтська індустріалізація, якими тільки брудними виробництвами її занехаяли! ЧАЕС підірвала в повітря тонни тонн шкідливих речовин!..
Але ніт - ніяк не прокинеться мудрий український народ і не менш мудрі його керівники. Не підіймуть свої засиджені сідниці, не приймуть постанову про повернення озеленення наших міст і селищ! Не до екології біронівщині, не до своїх людей. Здавалося б, пандемія всіх вирівняє - а все одно шахови та новинські рівніші за інших, тестується їхнє сословіє по кілька разів на тиждень, у той час, як у окремих областях тестів менше прийшло, ніж депутатів у нашій верховній зраді!

Поставте, будь ласка, питання руба: нам потрібна, нарешті, жорстка позиція щодо екології! Скільки ще коронавірусів треба, щоб зрозуміти цю очевидну істину?! Скільки втокмачувати нашим мудрим бабуленькам, що не можна палити дерева? Скільки пожежникам їздити в зону, впихаючи собі в горлянки радіонукліди, бо якась п'яна особа вирішила розважитися й запалила біду, що зайняла сотні гектарів вже? Чому на місцях, де колись були дерева, красуються пеньки, і ти їдеш і з машини бачиш ці "квадратики", вирубані бережливо й залишені гіркою пустотою?
Ця земля проклята, раз така кількість [Ред. - нерозумних людей] її заселяє. І не буде тут розумного життя ще багато століть, а залишатимуться тільки манкурти-таракани, яким байдуже, де виживати й чим харчуватися - гноєм чи хлібом.
Михайло М."

Читайте также: Загрязненный пожарами воздух из Чернобыльской зоны сегодня попадет в Киев