UA / RU
Поддержать ZN.ua

У Закарпатській ОДА спростували інформацію про спалах поліомієліту

Два випадки захворювання на Закарпатті симптоматично нагадують поліомієліт. Але це інша хвороба.

Інформація про спалах поліомієліту на Закарпатті не відповідає дійсності. Про це DT.UA повідомили в прес-службі Закарпатської облдержадміністрації.

"Спалах - це кілька випадків, пов'язаних між собою часом, географією та причинами. Нічого цього на Закарпатті немає, так само, як і немає підтвердженого діагнозу поліомієліт", - зазначили в прес-службі.

За інформацією ОДА, в області щороку фіксується по кілька випадків гострого в'ялого паралічу (ГВП), який за симптоматикою нагадує поліомієліт, але не є ним. Із розрахунку на кількість населення, для Закарпаття в межах норми вважається 5 випадків ГВП на рік. Минулого року були два випадки ГВП, цього року - три (ромські діти з Виноградівського та Іршавського району віком 1,5, 2 і 4 роки). Діагнози ГВП підтверджені дослідженнями в Києві та Регіональною референс-лабораторією в Москві (саме тут проводяться остаточні дослідження для Східної Європи, включно з Україною).

У кінці червня та на початку липня 2015 року на Закарпатті зафіксовані два випадки захворювання, що за симптоматикою нагадують ГВП, - у Рахівському (4-річний хлопчик) та Тячівському (10-місячний хлопчик) районах. Діти не ромської народності. Старшому з них не було проведено жодних щеплень - батьки відмовилися (можливо, з релігійних міркувань). Молодшому щеплення поки не робили через вік. Дітей обстежили в обласній інфекційній лікарні, матеріали для дослідження відправлені в Київ та референс-лабораторію в Москві. Як встановили дослідження (офіційні результати очікуються найближчим часом), - це так само ГВП (вакцинний поліовірус), а не поліомієліт. Поліомієліту на Закарпатті, як і в Україні загалом, не фіксувалося вже дуже багато років.

На питання щодо забезпечення області вакциною від поліомієліту в прес-службі пояснили таке. Є два види вакцин - комбінована та оральна. Зараз на Закарпатті забезпеченість першою становить близько 30% від потреби, а другою - близько 17%. Обидві вакцини бельгійського виробництва.

Водночас, як стало відомо "ДТ" з достовірних джерел, результати аналізів з Москви вже є - це точно не поліомієліт, а ГВП.

Читайте также: Ученые получили действенную вакцину против вируса Эбола

Напередодні про два випадки поліомієліту на Закарпатті повідомили в Мінздраві України.