UA / RU
Поддержать ZN.ua

Рада прийняла в першому читанні законопроект, який визнає Крим і Севастополь тимчасово окупованими територіями

Закон передбачає, що тимчасово окупована територія є невід'ємною частиною території України і на неї поширюється українське законодавство, однак відповідальність за порушення прав людини покладається на РФ.

Верховна Рада України в першому читанні прийняла закон "Про правовий режим забезпечення прав і свобод громадян на окупованих територіях України", яким визначає статус цих територій, встановлює на неї особливий правовий режим, а також визначає особливості діяльності державних органів, підприємств, установ і організацій.

На підтримку відповідного законопроекту №4473-1, внесеного днем раніше народний депутат фракції "Батьківщина" Сергієм Соболєвим, на засіданні в четвер проголосували 276 народних депутатів України з 308, зареєстрованих для голосування.

Згідно з прийнятим у першому читання законом, тимчасово окупованою територією визначаються території Автономної Республіки Крим і Севастополя, повітряний простір над ними, а також внутрішні води і територіальне море України, включаючи підводне простір, їх дно і надра.

Тимчасово окупована територія оголошується зоною з обмеженим доступом в'їзду і виїзду. "Для громадян України, іноземців та осіб без громадянства на в'їзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї, допускається лише за спеціальним дозволом і через пункти в'їзду-виїзду в порядку, встановленому Кабінетом міністрів України", - йдеться в документі.

ТАКОЖ: Рада прийняла декларацію про боротьбу за визволення України

Закон передбачає, що тимчасово окупована територія є невід'ємною частиною території України і на неї поширюється українське законодавство, однак відповідальність за порушення прав людини на неї покладається на Російську Федерацію. Відшкодування матеріальної і моральної шкоди, завданої даній території, а також відповідальність за охорону культурної спадщини на ній повністю покладається на РФ.

Згідно з законом, за фізичними та юридичними особами зберігається право власності на майно, якщо воно придбане у відповідності з законами України. "Будь-яка правова угода щодо нерухомого майна, укладений з порушенням вимог законодавства України, вважається недійсною з моменту укладення і не створює правових наслідків, крім тих, що пов'язані з його недійсністю. Набуття права власності на майно на тимчасово окупованій території допускається лише у разі спадкування за законом або за заповітом, якщо спадкоємці належать до жодної з черг спадкоємців за законом України", - йдеться в документі.

ТАКОЖ: Рада визнала кримських татар корінним народом у складі України

На тимчасово окупованій території забороняється будь-яка підлягає держрегулюванню (ліцензування, отримання дозвільних документів, сертифікація тощо) господарська діяльність, ввезення та/або вивезення товарів військового призначення, організація залізничних, автомобільних, морських, річкових, поромних, повітряних повідомлень. Також заборонено користування державними ресурсами, у тому числі, природними, фінансовими і кредитними, заборонено здійснення грошових переказів, а також фінансування або інше сприяння вищезазначеної діяльності. Підлягає держрегулюванню госпдіяльність допускається у випадках, якщо вона відповідає державним інтересам України, мирного врегулювання конфлікту, деокупації або гуманітарних цілей.

"Коллаборационная діяльність, тобто умисне, добровільне співробітництво в будь-якій формі з окупаційним державою або його представниками на шкоду державним інтересам України вважається державною зрадою і тягне за собою кримінальну відповідальність", - йдеться в документі.

Держоргани та органи місцевого самоврядування, утворені в відповідності з українським законодавством, діють лише в межах певних українськими законами повноважень. Діяльність органів і посадових осіб, створених, призначених та обраних всупереч Конституції та законам України, забороняється, а прийняті ними акти і рішення є незаконними і не породжують правових наслідків.

Крім того, законом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України двома статтями - "Порушення обмежень (заборон) економічної діяльності на окупованій території України" та "Порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію і виїзду з неї", які передбачають покарання у вигляді позбавлення волі. !zn

Читайте також:

Україна просить ООН визнати Крим демілітаризованою зоною

Українська влада готова прийняти 25 тисяч людей з окупованого Криму

Україна просить країни Заходу провести військові навчання на своїй території