Економістів президента 3 більше лякає не те, що він завтра скаже інвесторам на економічному форумі в Санкт-Петербурзі, а те, чого він так і не скаже.
"В щорічному зверненні президента до інвесторів на форумі взагалі не буде згадано про будь-які значні ініціативи щодо виведення Росії з рецесії, приборкання корупції і зміцненню права власності", - пише сьогодні видання Bloomberg.
Перед парламентськими виборами, на думку оглядача, Путін намагається "затамувати подих і виграти час". Джерела, наближені до Кремля розповіли виданню, що російський президент відкидає будь-які масштабні пропозиції щодо економіки і чекає, поки Центральний банк РФ відновить резерви, щоб знову мати "подушку безпеки" для підтримки своїх геополітичних амбіцій і війни в Україні.
"Путін хоче рухати армії і змінювати кордони, але він зовсім не зацікавлений в розвитку економіки. Він єдиний, хто приймає рішення. Тому жодних рішень не буде", - сказав експерт московського Центру Карнегі Андрій Колесніков.
Найбільш серйозною пропозицію за кілька останніх місяців щодо порятунку економіки Росії було збільшення валютних резервів до 500 мільярдів доларів, яке вважає доцільним Центробанк. На такому рівні російські валютні запаси були до анексії Криму.
За словами колишнього голови Центробанку Олега В'югіна, нова фінансова політика Москви, яка передбачає продаж рублів і відмову від вільних торгів валютою, дивує інвесторів.
"Стратегія Центробанка змінилася, але не зрозуміло навіщо", - пояснює В'югін.
За 15 років Путін став "майстром потаємних символів", які подобаються людям в Росії, але змушують губитися в здогадах Захід. Джерела видання вважають, що на економічному форумі в Санкт-Петербурзі російський президент зробить кілька нейтральних політичних заяв, щоб не загострювати конфлікт з США і ЄС. А росіян буде переконувати, що найгірші наслідки від обвалу цін на нафту вже позаду, а Росія виходить з кризи. І такі патріотичні промови, - це не те, "що хочуть почути власники компаній".
"Головне питання для економіки – це структурні реформи, а не нафта і санкції", - прокоментував мільярдер Роман Авдєєв.
Таким чином, Путін не буде намагатися на економічному форумі залучити нових інвесторів, а переконуватиме тих, хто вже прийшов у Росії, залишитися, запевняючи їх у тому, що оголошена Заходом ізоляція не шкідлива. Російський президент може запропонувати фінансування спільних проектів із іноземними компаніями. Хоча не зрозуміло, як це буде працювати на практиці. Також він може закликати більше інвестувати на російському Далекому Сході. Але про реформи і боротьбу з економічною кризою він не скаже нічого.
В цей же час, колишній міністр фінансів РФ Олексій Кудрін вважає, що для Росії пік кризи ще попереду. На його думку, критична ситуація минула хіба що тільки в банківському секторі та масових банктроств там не буде.При цьому Кудрін закликає не забувати про потенційні ускладнюючі чинники, такі як війна в Україні. Це вже не перша скептична оцінка колишнього міністра фінансів РФ щодо нинішнього стану економіки країни. Раніше він заявляв, що стагнація російської економіки продовжиться п'ять років. А тим часом, від кризи страждає одна з найприбутковіших і найбільш чутливих галузей російської економіки - ринок нерухомості. Видання Financial Times писало, що амбіційний проект "Москва-сіті" порожній наполовину. Інвестори не готові вкладати гроші в російські квадратні метри.