Закон і порядок

Поділитися
Київ — пілотний проект Януковича. Останні тижні країна уважно стежить за тим, як новий президент ліпить столицю...

Київ — пілотний проект Януковича. Останні тижні країна уважно стежить за тим, як новий президент ліпить столицю. Сильно ліпить. Починаючи від оперативних заходів СБУ, яка обшукала офіс секретаря Київради Олеся Довгого, і закінчуючи остаточним ухваленням рішення про розподіл повноважень мера і глави КМДА.

Закон. Затяжний процес прийняття рішення скоригувати схему влади в столиці досяг своєї фінальної точки. За інформацією джерела «ДТ», Міністерство юстиції активно доопрацьовує законопроект про внесення змін до закону про столицю. Рішення прийнято. Документ буде подано Верховній Раді у вересні.

Основна новела: мер Києва і глава Київської міської державної адміністрації — не одна особа. Відповідно до цього документа, мер не є також і керівником виконавчого комітету. Партія влади завбачливо залишає виконком у підпорядкуванні КМДА. При цьому порушується як Конституція України, так і Європейська хартія місцевого самоврядування. У цих документах чітко закріплено норму: міський голова обирається всенародно і очолює виконавчий комітет.

Про серйозність намірів влади свідчить той факт, що пункт про розподіл повноважень мера і глави КМДА було внесено до перехідних положень нещодавно ухваленого закону про місцеві вибори. Проте в процесі другого читання звідти було вилучено. У зв’язку з рішенням усе ж таки зробити ставку на окремий закон.

У випадку реалізації свого плану регіонали цементують у своїх руках вертикаль влади в столиці. Главою КМДА буде призначено Попова. Він же зосередить у своїх руках усю виконавчу вертикаль. У результаті роль мера буде зведено до представницьких функцій. У цьому разі для ПР дата виборів мера в столиці не має значення.

Водночас «Регіони» уживають заходів щодо впорядкування партійної вертикалі в Києві. У понеділок відбулася конференція міської організації. Першим заступником було обрано висунутого радою міського осередку міністра Кабміну Анатолія Толстоухова. Було замінено також усіх керівників районних організацій ПР. У числі цікавих призначень — Шевченківський район, де біля керма став молодий регіонал Єгоров. У перспективі готовий посунути не тільки скинутого з рахунків голову району Пилипишина, а й однопартійця Дейнегу. Останній тривалий час претендував на крісло глави району. Рідний брат екс-глави столичних регіоналів Василя Горбаля Олег очолив парторганізацію Дніпровського району. У партійне крісло Деснянського району соратники посадили пані Новікову — нардепа і сестру глави АП Льовочкіна. Дружина скандального ректора Михайлова Ольга Арканова керуватиме Подільською організацією.

Здійснені ротації, за нашою інформацією, стали приводом до появи загону скривджених. Які, втім, поки що промовчали. Проте рада прийняла ліберальне рішення — не закривати конференцію. На її другому етапі буде складено партійні списки на вибори до райрад. Тож нагоду висловити свою думку з цього педантичного приводу матиме і столична партійна фронда.

Порядок. Його регіонали наводять за двома напрямками. З одного боку, набирає обертів новий заступник Черновецького Олександр Попов. З іншого — у розпалі масштабні перевірки діяльності команди Леоніда Михайловича правоохоронними органами. Попов поки що обережний. Яскравий приклад — остання сесія Київради. Саме за його командою регіонали не підтримали ініціативу бютівців звільнити з посади Довгого. Хоча, за нашими даними, куратор столиці Володимир Рибак, на якого прямо виходили із запитанням здивовані регіонали, мав іншу думку. Чому — запитання до Олександра Павловича. Можливо, вгорі ще остаточно не затвердили кандидатуру надійного наступника в раді. А можливо, там поки що не вирішили, чи ввійде Довгий до чорного списку потенційних «посадкових».

За планом президентської команди, яка, до речі, дуже ефектно відклала на невизначений термін набуття чинності пакетом антикорупційних законів, караючий меч справедливості мав виявити свою могутність у кожному регіоні України. Поставлено конкретне завдання. І в цій історії головне питання одне: принцип відбору претендентів на показові процеси. У столиці чутки вже котрий тиждень ходять. Серед останніх і яскравих — кандидатура Ірени Кільчицької, яка колись у компанії з пані Качуровою курирувала столичну медицину. Точніше, її фінансові потоки. Успіхи Качурової вже оцінюють слідчі в рамках кримінальної справи. Кільчицькій нібито от-от мають висунути обвинувачення.

Із землею ще пікантніше, м’яко кажучи. Інформовані про перебіг розслідування справи про земельний кадастр у столиці, у рамках якої фігурує прізвище начальника управління Київради з питань землекористування та містобудування пані Макєєвої, а також її сина, котрий нібито сидів безпосередньо на схемах, хапаються за голову. Кажуть, що в пристойному товаристві оприлюднювати такі факти просто небезпечно. Масштаби — космічні. Ділянки мають по два-три власники. У пана Євлаха (голови земельної комісії Київради) у цьому зв’язку натуральний інсульт.

Разом з тим питання, чи повернуть украдене місту, залишається відкритим. А відповідь на нього — передбачуваною. Принаймні про таку команду з Банкової нам нічого не відомо. Зате відомо, що екс-заступник міського голови Денис Басс на пару із зятем Черновецького В’ячеславом Супруненком (за сумісництвом депутатом Київради) днями прикупили супермаркет у Монако.

Замість висновків

Отже, лобійований владою закон про розподіл повноважень — привід для опозиції вести чітку й аргументовану лінію в столиці. Чи є в нас здатні на це політичні сили? Не факт. Тим більше якщо цю почесну місію на себе візьме Юлія Володимирівна. Адже навряд чи партія «Батьківщина» не причетна до масових земельних голосувань БЮТ на останніх сесіях Київради.

Стосовно порядку і зачистки команди Черновецького регіоналами можна довго розводитися на тему: а судді хто? Проте столиця впевнена: байдуже, чиєю рукою буде покараний злодій і негідник. Можливо, це й так.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі