ЛЕОНІДУ ГРАЧУ ДАЛИ ШАНС

Поділитися
Рішення остаточне, та оскарження можливе… Апеляційний суд Криму, в якому Леонід Грач оскаржив пос...

Рішення остаточне, та оскарження можливе…

Апеляційний суд Криму, в якому Леонід Грач оскаржив постанову місцевого суду Центрального району щодо того, що його колишнє рішення про зняття з реєстрації на виборах є остаточним і оскарженню не підлягає, скасував цю постанову і задовольнив прохання Леоніда Грача про розгляд його апеляційної скарги. Слухання в Апеляційному суді Криму призначене на 27 березня 2002 р. Як підкреслив головуючий суддя Іван Корольков, «місцевий суд помилково застосував процесуальну аналогію в частині визначення допустимості оскарження». Таким чином, у результаті призначення апеляційного слухання первинне рішення поки що вважається таким, що не набрало чинності.

Коментуючи для ЗМІ рішення Апеляційного суду, представник Леоніда Грача адвокат Ірина Романова підкреслила, що «оскільки рішення місцевого суду не набрало чинності, то виконуватися не повинне до прийняття апеляційною інстанцією рішення по суті апеляційної скарги Леоніда Грача вже на саме рішення суду». На думку Ірини Романової, прийняття Апеляційним судом рішення про задоволення скарги Леоніда Грача на постанову місцевого суду свідчить про те, що «відкритий допуск у процедуру оскарження». «Ми домоглися того, — сказала вона, — що рішення місцевого суду про зняття Леоніда Грача з реєстрації кандидатом у депутати ВР АРК частково визнане незаконним».

Таким чином, у даний час Леонід Грач, принаймні до 27 березня, є кандидатом у депутати ВР АРК. Голова виборчкому Криму Іван Поляков повідомив журналістам: «Леонід Грач у виборчий бюлетень буде внесений як кандидат у депутати Верховної Ради АРК. Якщо ж 27 березня рішення місцевого суду про зняття спікера з реєстрації залишиться чинним, то він буде викреслений зі списків бюлетеня вже в день виборів вручну».

Юрист, член виборчкому Криму минулого складу Вадим Мордашов так роз’яснив для читачів «Дзеркала тижня» сутність прийнятого рішення: «Протягом останніх кількох років у судовій системі України склалася стійка єдина практика, коли, розглядаючи питання про порушення виборчого законодавства, усі суди в Україні (і в Криму в тому числі) керувалися статтею 243-5 Цивільно-процесуального кодексу (ЦПК) України, глава 30-а. Зазначені глава та стаття ЦПК, що стосуються оскарження рішень виборчих комісій із виборів депутатів місцевих рад, визначають (з огляду на швидкоплинність виборчого процесу), що рішення судами приймалися з ухвалою: «Остаточно й оскарженню не підлягає». Аналогічне формулювання віднесене і до виборів народних депутатів України (глава 30-в), і виборів Президента України (глава 30-б), і рішенням Центрвиборчкому України (глава 30-г). Проте сам Цивільно-процесуальний кодекс України приймався ще в Українській РСР 1966 року! Тобто ще тоді, коли Крим не був автономією і Верховної Ради Криму не існувало, а отже, порядок обрання її ради потрапляв під порядок, визначений для обласних рад. У ЦПК, звичайно, вносилися окремі зміни й доповнення, але спеціальної глави для «виборів депутатів Верховної Ради Криму» так і не внесли, і всі суди протягом кількох років абсолютно логічно відносили питання розгляду скарг по автономії до розділу глави 30-а і статті 243-5, тобто до окремого випадку по виборах депутатів місцевих рад. Фактично виходячи з «духу закону»...

Проте Апеляційний суд Криму нині почав виходити з «букви закону», адже виявляється, що в законі, названому «Цивільний процесуальний кодекс України», перераховуються усі види рад, крім Кримської Верховної Ради, відповідно, не зазначено, що ця норма поширюється і на депутатів ВР Криму... Тобто для депутатів ВР України це прийнятно, для депутатів обласних і міськрад — прийнятно, для виборів Президента України — нормально, а для виборів Верховної Ради Криму — ні...»

Отже, — підсумував Вадим Мордашов, — вибори всіх рад, Президента країни підпорядковуються одним нормам, а вибори Верховної Ради Криму — іншим. До того ж треба визнати, що тепер УСІ без винятку рішення судів, що приймалися раніше по виборах депутатів ВР Криму з формулюванням «рішення остаточне та оскарженню не підлягає», підлягають апеляції. Оскільки закон не може бути писаний окремо для Леоніда Грача, окремо — для інших громадян України. Наявний конкретний випадок недосконалості законодавчої системи України».

Голова громадського комітету «Прозора влада» Андрій Сенченко не приховує, що саме їх юристи ініціювали зняття Леоніда Грача з реєстрації. Для «Дзеркала тижня» він сказав: «Взагалі не політикам коментувати рішення судів, проте в даному випадку очевидно, що в законі є явний технологічний пропуск. Причому це не єдиний технологічний пропуск в законах України, і судам краще було б керуватися духом закону, адже в даному випадку рішення скасоване за явно формальними ознаками. Адвокати просто скористалися лазівкою. Та я не думаю, що це рішення що-небудь змінює в долі Леоніда Грача. Адже первинне рішення прийняте судом на основі доказів, які не спростовані. До того ж рішення прийняте на основі не одного порушення, а кількох. Слід сподіватися, що наша судова система буде послідовною й Апеляційний суд, проаналізувавши подані документи і розбіжності в декларації про доходи і документацію по будинку Грача, докази про порушення при зборі підписів і т.п., підтвердить законність рішення суду першої інстанції...»

У четвер Крим відвідав мер Москви Юрій Лужков. Коментуючи на прес-конференції в Сімферополі зняття Леоніда Грача з реєстрації кандидатом у депутати Верховної Ради Криму, він заявив: «Це акція не юридичного плану, не те, що пов’язане з виконанням передвиборного законодавства, це — політична акція. Якщо вона буде реалізована, не думаю, що це принесе користь». Останнім часом про свою стурбованість у зв’язку зі зняттям із реєстрації в депутати Верховної Ради автономії спікера кримського парламенту Леоніда Грача заявили також Комітет по культурі і туризму Державної думи Росії та Російська асоціація туристичних агентств. Як повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» у прес-службі «Кримського блоку Грача», у заяві російських депутатів і членів туристичної асоціації зазначається, що в останні чотири роки кількість туристів, які вибирають відпочинок у Криму, зростає з року в рік.

Проте в Державній туристичній адміністрації України сподіваються, що вибори в Криму істотно не вплинуть на кількість приїжджаючих на півострів туристів. Як заявив у четвер в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» перший заступник голови адміністрації Анатолій Матвієнко, «політична ситуація в Криму, безумовно, впливає на розвиток туризму, проте вибори відбудуться 31 березня, а сезон розпочинається ближче до літа, коли все вже, сподіваємося, затихне». Коментуючи на прохання агентства заяву членів Комітету по культурі й туризму Держдуми Росії та Російської асоціації туристичних агентств, Анатолій Матвієнко зазначив, що «не став би перебільшувати значимість однієї людини». Він також скептично поставився до заяв російських депутатів про те, що ситуація з туризмом у Криму поліпшилася саме завдяки Леоніду Грачу. «Від однієї людини ніколи не залежить уся сукупність подій, які відбуваються. Звичайно, є внесок конкретної людини, однак не можна применшувати й працю багатьох інших людей, зокрема Міністерства по курортах Криму. Зводити зусилля цих людей до мінімуму — не зовсім коректно», — сказав заступник голови Державної туристичної адміністрації України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі