Баранинський Майдан

Поділитися
Павло Чучка-молодший відомий широкому загалу насамперед як автор єдиного на Закарпатті бестселер...

Павло Чучка-молодший відомий широкому загалу насамперед як автор єдиного на Закарпатті бестселера «Вичурки по-баранинськи», організатор гумористичних фестивалів всеукраїнського масштабу і власник популярної далеко за межами Ужгорода корчми «Деца у нотаря». Мало хто в Україні знає, що своїм політичним амплуа відомий гуморист також разюче вирізняється на загальному тлі.

У березні 2006-го П.Чучка переміг на виборах сільського голови с. Баранинці (до сільради належать ще три сусідні села Ужгородського району). Конструктивної співпраці з депутатським корпусом не вийшло, в сільраді одразу утворилася опозиційна більшість, яка кілька разів намагалася усунути сільського голову через висловлення йому недовіри. Причина конфлікту банальна — сільські землі, що прилягають до Ужгорода. Очевидно, колишнє сільське керівництво разом зі своїми покровителями обласного масштабу мало щодо земель свої плани, реалізувати які при нинішньому голові виявилося неможливо. Не зумівши позбавити Чучку повноважень, частина депутатів перестала відвідувати сесії, а відсутність кворуму унеможливила обрання виконкому, секретаря і навіть затвердження річного бюджету. Сільська рада два з половиною роки фактично не діяла — тут не можна було отримати дозвіл на будівництво, прийняти об’єкт в експлуатацію чи укласти договір оренди. Небажання більшості співпрацювати з сільським «мером» вилилося в те, що Держказначейство припинило перераховування коштів, внаслідок чого в медичних пунктах відключили електроенергію й воду, а бюджетники перестали отримувати зарплату. Це врешті-решт вилилося в соціальний вибух із пікетуванням ОДА.

Навесні 2007 р. в Баранинцях сталася безпрецедентна в Україні подія — територіальна громада ціною величезних зусиль відкликала п’ятьох депутатів, котрі не відвідували сесії, а 2 листопада минулого року в селі відбулися проміжні вибори. Цей день став для Баранинців своєрідним Майданом з усіма відповідними атрибутами — судовим рішенням про заборону виборів (прийнятим по опівночі, за чотири години до відкриття дільниці), судовими виконавцями, міліцією й натовпами селян, яких бездіяльність сільради зачепила за живе. Незважаючи на жорстке протистояння, вибори таки відбулися, а після набуття повноважень новими депутатами утворилася дієздатна більшість, і рада нарешті почала працювати. Відтоді пленарні засідання відбуваються кожні два тижні, оскільки за два з половиною роки бездіяльності нагромадилося безліч невирішених питань.

Однак спокійної роботи не вийшло, наразі між сторонами триває судово-прокурорське протистояння. За останні два роки суди різних інстанцій ухвалили величезну кількість рішень, окремі з яких суперечать одне одному. Напевно, колись судовий бік «Баранинської справи» зі своїми юридичними колізіями ввійде в підручники з юриспруденції. За невиконання одного з рішень районна прокуратура порушила проти сільського голови кримінальну справу (П.Чучку зобов’язали віддати печатку з документацією сільради комісії, рішення якої скасував інший суд, а її члени, за результатами проміжних виборів, вибули з депутатського корпусу). Цього тижня протистояння між сторонами сягнуло піку — слідчий прокуратури пред’явив П.Чучці звинувачення, взяв у нього підписку про невиїзд і наклав арешт на «Децу у нотаря». Сільський голова з притаманним йому гумором взявся готувати консервовану тушонку на період очікуваного ув’язнення. Хоча опускати руки не збирається. Сільрада звернулася у Верховну Раду з проханням прислати в Баранинці спеціальну комісію для вивчення ситуації, селяни збирають підписи на підтримку П.Чучки. У їхніх зверненнях названі особи з числа колишніх і теперішніх народних депутатів, які провокують ескалацію конфлікту. Сам П.Чучка з сумом згадує 2004 рік, коли, ризикуючи власним бізнесом, працював на перемогу В.Ющенка, а тепер потерпає від його оточення серед закарпатців. За його словами, найгірше в цій ситуації — те, що опоненти, блокуючи роботу сільради, свідомо провокують селян, яким і так несолодко в нинішніх кризових умовах, на новий соціальний бунт. А рушійною силою в цих процесах виступає районна прокуратура…

У прокуратурі на «Баранинську справу» дивляться під іншим кутом зору. Докладно коментувати ситуацію тут відмовилися через таємницю слідства, однак запевнили журналіста «ДТ», що діють виключно у межах своєї компетенції, стоять на нейтральній позиції й переконані: доведуть свою правоту, коли справа потрапить до суду. Факт накладення арешту на корчму в прокуратурі категорично заперечують…

Очевидно, найближчим часом у Баранинській сільраді буде «гаряче», протистояння наростатиме й далі. «ДТ» стежитиме за розвитком подій і повідомить про них своїм читачам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі