НЕ МВФ, ТАК ЄБРР

Поділитися
Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз зростання валового внутрішнього продукту в Україні 2003 року з 5 до 4%...

Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз зростання валового внутрішнього продукту в Україні 2003 року з 5 до 4%. При цьому, як заявив на прес-конференції директор департаменту зовнішніх зв’язків МВФ Томас Доусон, МВФ незадоволений якістю реформ, проведених українською владою, і поки що не має наміру відновлювати фінансування України.

Як повідомляють «Українські Новини», у звіті місії МВФ, опублікованому на веб-сайті МВФ, йдеться, що Україна зможе домогтися зростання ВВП на рівні 4%, якщо збереже невеличкий профіцит бюджету, проводитиме жорстку монетарну політику та прискорить структурні реформи. У той самий час Фонд вважає, що недолік реформ і надто м’яка бюджетна й монетарна політика можуть призвести до інфляції та уповільнення зростання ВВП. Зростання споживчих цін в Україні 2003 року, за його прогнозами, становитиме 6%, 2004-го — 4%.

МВФ також рекомендує Національному банку пом’якшити контроль за валютним курсом, дозволяючи гривні більш значні коливання на валютному ринку, «щоб пом’якшувати зміни в платіжному балансі та попиті на гроші». З початку року Нацбанк жорстко утримує курс гривні на міжбанківському ринку на рівні 5,33 грн./дол., не допускаючи різких коливань, а також зберігає правило, яке забороняє банку продавати й купувати валюту того самого дня, запроваджене ще 1999 року.

У своєму повідомленні МВФ також критикує систему оподаткування в Україні, що стримує інвестиції, а також свідчить про недорозвиненість банківської системи й погану роботу енергетичного сектора. Крім того, вказує на недостатню прозорість політики, неякісне управління та законодавство. У сфері бюджетної політики Фонд рекомендує Кабміну продовжити позбуватися податкових пільг і замінити їх фінансовою допомогою населенню, заснованою на реальних доходах бюджету. МВФ закликає українську владу прискорити приватизацію, зробивши її більш прозорою.

Ось у такий спосіб МВФ мотивує відмову від фінансування України за програмою stand-by, в якій, за даними Фонду, «так зацікавлений український уряд». Нагадаємо, що останній кредит МВФ у розмірі 375 млн. доларів Україна одержала у вересні 2001 року.

* * *

Тим часом директор Європейського банку реконструкції та розвитку по Україні і Південно-Східній Європі Олів’є Дешам, який перебував з візитом в Україні, заявив у четвер, що банк може надати нашій країні до кінця 2003 року фінансування на суму від 200 до 350 млн. євро. Як передає «Інтерфакс-Україна», це обумовлено «роботою, яка швидко просувається» з підготовки спільних проектів.

За словами О.Дешама, за останні роки обсяг щорічного фінансування Україні з боку ЄБРР у середньому становив від 100 до 170 млн. євро. Минулого року Банк надав Україні 225 млн. євро, із яких 170 млн. — для нових проектів.

У ході візиту делегації ЄБРР в Україну сторони домовилися про надання нашій країні близько 1 млрд. євро, із яких 60% використовуватимуться для проектів у приватному секторі. Загальний обсяг інвестицій ЄБРР в Україну до нинішнього часу досяг 1,3 млрд. євро. Тільки для реалізації проектів у приватному секторі за час співробітництва з Україною ЄБРР надав кредити на суму 600 млн. євро.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі