ВІЗИТ АНГЛІЙСЬКОГО ГОСТЯ

Поділитися
Наш тижневик уже розповідав про те, що вперше український музей, як-от столичний «Музей однієї вул...

Наш тижневик уже розповідав про те, що вперше український музей, як-от столичний «Музей однієї вулиці», узяв участь у престижному міжнародному конкурсі «Кращий музей року в Європі», який проводиться в рамках діяльності Європейського музейного форуму (див. «ДТ» №7 від 12.08.2000 р.). Європейський музейний форум — це неурядова некомерційна організація. Діє під егідою Ради Європи та під заступництвом королеви Бельгії Фабіоли. Щорічно заявки на участь у конкурсі подають 60—70 музеїв, і кожен із них відвідують два члени журі конкурсу, котрі готують детальні звіти. 19—21 квітня в Києві перебував голова Європейського музейного форуму, директор Манчестерського науково-технічного музею, доктор Патрік Грін. Фінансування його візиту люб’язно взяла на себе Британська рада.

Нинішній рік є для нашого музею ювілейним — йому виповнюється десять років. Колекція музею, яка налічує понад 4,7 тисячі експонатів, вирізняється оригінальністю та ці-лісністю, позаяк повністю присвячена історії однієї-єдиної вулиці — Андріївського узвозу та його видатним мешканцям. Найбільший інтерес представляють меморіальні комплекси професорів Київської духовної академії О.Булгакова, С.Голубєва, П.Кудрявцева, Ф.Тітова, професора Київського університету Т.Кезми, відомих художників Ф.Красицького, Г.Дядченка, письменників М.Булгакова, Г.Тютюнника та ін. На конкретному прикладі історії однієї вулиці музей показує — без будь-яких ідеологічних переваг або антипатій — широкий зріз історії району, міста та країни в цілому через прояви соціальних, психологічних, економічних і політичних аспектів історичного процесу.

— Для Європейського музейного форуму, який діє вже протягом 25 років, це чудова можливість уперше бачити представників України серед учасників конкурсу, — сказав Патрік Грін, розповідаючи про враження від Музею однієї вулиці. — Незважаючи на те що нині кордони між європейськими країнами стають дедалі розмитішими та прозорішими, і навіть усупереч цьому, найбільшу увагу необхідно приділяти національним особливостям і колориту кожного народу. Цей музей є втіленням національних символів, демонструючи на прикладі однієї вулиці інтелектуальні та творчі досягнення українців.

Запитання про шанси нашого музею на перемогу в конкурсі поставило д-ра Гріна в скрутне становище, бо київський був першим із шістдесяти європейських музеїв, які він ще має побачити. Нам лише залишається цілий рік очікувати підбиття підсумків конкурсу та побажати нашим землякам великої перемоги.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі