MIFF’ОЛОГІЯ КІНО

Поділитися
Ролан Барт славиться дуже точними і лаконічними визначеннями багатьох фантомів сучасної цивілізації...

Ролан Барт славиться дуже точними і лаконічними визначеннями багатьох фантомів сучасної цивілізації. От, скажімо, таке: «Мода — це те, що про неї говорять». Або: «Будь-яке явище, часто повторюючись, породжує міф про себе». Нещодавно звернув увагу на те, що англійська абревіатура Московського міжнародного кінофестивалю виглядає як MIFF (Moscow International Film Festival). І подумав: адже кожен значний кінофестиваль — це кузня кіномоди та кіноміфів. А критерієм авторитетності фестивалю може слугувати його здатність виводити на орбіти моди й міфу нові фільми. У цьому сенсі MIFF останніми роками дуже добре себе зарекомендував. Позаторік він фактично запустив своєю прем’єрою аж до вершин світового інтересу французьку «Амелі», торік — іспанську стрічку «Поговори з нею». А що новенького очікується нинішнього сезону в московській MIFF’ології?

Ювілейний, 25-й ММКФ має відбутися з 20 по 29 червня 2003 року. Президент цього фестивалю, одного з найстаріших у світі, він же — режисер-лауреат багатьох інших та глава російської Спілки кінематографістів — Микита Михалков висловився про огляд так: «Вважаю, відроджується навіть не фестиваль! Відроджується кіно: торік у нас було три картини в конкурсі, ми не вставили жодної поганої картини заради галочки. Я можу сказати цілком відповідально: скінчилася криза російського кіно. Сьогодні я можу назвати вісім картин, із них п’ять — молодих режисерів, які гідні будь-якого фестивалю будь-якого рівня. І це — наша надія».

Програма конкурсних фільмів охоплюватиме 23 стрічки з 18 країн світу. Конкретні позиції ще уточнюються. Як завжди, у рамках фестивалю відбудеться низка циклів тематичних показів: «8 ? фільмів» П.Шепотинника, «Національні хіти» В.Дмитрієва, «АіФОРІЯ» А.Плахова, «Великі надії» Є.Тірдатової, ретроспективи «Музей кіно представляє» та багато інших. У Спілці кінематографістів Росії відбудеться традиційна панорама сучасного російського кіно під назвою «Россия, которую мы обрели». Очікується показ таких нових і вже легендарних картин, як «Батько і син» Олександра Сокурова (свіжоспечений лауреат останнього Каннського фестивалю) та багатьох сюрпризних стрічок.

Міжнародне журі присудить призи — статуетки «Святого Георгія» — з таких номінацій: гран-прі за найкращий фільм (вручається продюсеру фільму); спеціальний приз журі; приз за найкращу режисерську роботу; призи за найкраще виконання чоловічої і жіночої ролі; приз за внесок у світовий кінематограф; спеціальний приз «За підкорення вершин акторської майстерності і вірність принципам школи К.С.Станіславського»; приз Журі міжнародної кінокритики (ФІПРЕССІ) за найкращий фільм конкурсної програми; приз Журі російської кінокритики за найкращий фільм конкурсної програми; призи глядацьких симпатій і Федерації кіноклубів Росії. Вперше на ММКФ виключається право вручення одного призу кільком творам ex aequo. Традиційними для цього огляду стали Медіа-форум і Форум молодих кінематографістів. А очолять цей складний і масштабний проект, як завжди, «три богатирі» російського кінематографу: президент ММКФ Микита Михалков, генеральний директор Ренат Давлетьяров, директор програм Кирило Разлогов.

Отже, аматори кіно, професійні кіномодники і міфотворці, приготуйте ваші скрижалі!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі