З 18 травня отримання консульських послуг чоловіками призовного віку відновлено: МЗС роз'яснює як це відбуватиметься

Поділитися
З 18 травня отримання консульських послуг чоловіками призовного віку відновлено: МЗС роз'яснює як це відбуватиметься © DenisNata/depositphotos.com
У роз'ясненні зазначено про вимоги до отримання послуг та використання паперового чи електронного військово-облікового документа

МЗС України пояснило призупинку надання консульських послуг окремим категоріям громадян, про яке повідомляло ZN.UA, “технічною паузою”, яка “добігає кінця”. Саме тому міністерство надало “розпорядження закордонним дипломатичним установам із 18 травня відновити згідно з чинним законодавством прийом заяв на вчинення консульських дій чоловікам призовного віку, що був призупинений 23 квітня”. 

“За кілька тижнів технічної паузи фахівці МЗС оперативно актуалізували нормативні документи та внесли зміни до алгоритмів інформаційно-комунікаційних систем, що дозволило привести консульську діяльність у відповідність до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”. Окрему роботу провело Міністерство оборони України та інші органи влади для створення механізмів оновлення військово-облікових даних і їхньої синхронізації з консульськими послугами МЗС”, – зазначено у повідомленні. 

Міністерство надало відповіді на найпопулярніші запитання користувачів.

Як тепер відбуватиметься надання консульських послуг чоловікам призовного віку?

З 18 травня чоловіки віком 18-60 років, які тимчасово перебувають за кордоном, мають можливість подати заяви на отримання консульських послуг. “Поряд із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, такі заявники мають також подати свій військово-обліковий документ у паперовому або електронному вигляді. 

При цьому слід звернути увагу, що паперовий документ можна буде подавати лише до початку роботи електронного кабінету призовника, в якому кожен зможе самостійно сформувати електронний документ”, – зазначено у роз‘ясненні. 

Що таке паперовий військово-обліковий документ (ВОД)?

Паперовим військово-обліковим документом є посвідчення про приписку до призовної дільниці (видається призовникам) або військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобов’язаного (видається військовозобов’язаним). 

“Таким чином, призовникам потрібно мати посвідчення про приписку до призовної дільниці, а військовозобов’язаним і військовослужбовцям – військовий квиток або тимчасове посвідчення. 

Паперові військово-облікові документи діятимуть лише до моменту запуску електронного кабінету призовника. Після його запуску діятимуть електронні військово-облікові документи, які кожен заявник зможе самостійно сформувати онлайн в електронному кабінеті” – повідомляє МЗС 

Що таке електронний військово-обліковий документ (е-ВОД)?

Електронний військово-обліковий документ відображається у застосунку на смартфоні користувача та має містити перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, повідомляє міністерство. 

“Починаючи з 18 червня його можна буде сформувати самостійно після актуалізації власних даних в електронному кабінеті призовника. Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.

Зісканувавши код зі смартфона заявника консул зможе у режимі реального часу отримати підтвердження актуальності військово-облікових даних заявника та можливості отримати консульську послугу”, – говориться у роз‘ясненні.

Що робити, якщо електронний кабінет призовника ще не запрацював, але і паперового документа немає?

Відповідаючи на це запитання, МЗС зазначив, що громадянин України може скористатися тимчасовою альтернативною опцією: стати на тимчасовий консульський облік чи оновити свої дані консульського обліку, і тоді подати заяву на отримання консульської послуги, не маючи електронного чи паперового військово-облікового документа.

Як зазначали в МЗС раніше, обмеження діятиме “до отримання дипломатичними установами України додаткових роз'яснень щодо порядку застосування положень” закону про посилення мобілізації, що набуде чинності у травні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі