Використання ядерної зброї в Європі має визначати виключно Франція, а не всі члени Євросоюзу – Марін Ле Пен

Поділитися
Використання ядерної зброї в Європі має визначати виключно Франція, а не всі члени Євросоюзу – Марін Ле Пен © Armée française - Opérations militaires/twitter.com
Перехід таких повноважень в декілька рук означатиме втрату стратегічної невизначеності

Марін Ле Пен, яка є лідером ультраправої партії у Франції, що має найвищий рейтинг серед партій, які обираються в країні до Європарламенту, висловила свою думку щодо “європеїзації” використання ядерного потенціалу. Вона категорично проти передачі навіть частини повноважень, щодо ухвалення рішення про застосування ядерної зброї Францією. На її думку, жоден єврокомісар ніколи не матиме демократичної легітимності ухвалювати рішення щодо ядерних ударів Францією, як єдиною країною у складі ЄС, яка має ядерний потенціал, повідомляє Еuractiv.

Ле Пен вважає, що суверенітет у використанні ядерної зброї є невіддільною частиною національного суверенітету країни. Таким чином вона критично відгукнулась на нещодавні заяви президента Франції Еммануеля Макрона про те, що потенціал ядерного стримування може бути застосований як “ядерна парасолька” для інших європейських країн.

Макрон закликав до розроблення та реалізації спільного проєкту європейської оборони, яка включає на думку президента Франції, застосування системи ядерного стримування як “важливий елемент захисту європейського континенту”.

Політична партія RN, яку очолює Ле Пен має рейтинг на рівні 32% і значно випереджає суперників на виборах до Європарламенту.

Ле Пен також проти ухвалення рішень у ЄС шляхом голосування кваліфікованою більшістю, а не абсолютним погодженням всіх позицій із всіма членами Євросоюзу. Також Ле Пен відкинула ідею створення посади єврокомісара з оборони, що запропонувала зробити президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Очільник ультраправої і популярної на виборах до нового скликання Європарламенту партії вважає, що відсутність розмивання відповідальності за використання ядерної зброї позбавляє систему ядерного стримування вагомої переваги невизначеності, щодо її застосування.

Раніше Владімір Путін погрожував Заходу застосуванням ядерної зброї, якщо НАТО відправить свої війська в Україну. На це відреагував французький президент Еммануель Макрон. Він застеріг, що, наприклад, його країні погрожувати так недоречно, адже вона також має зброю масового знищення

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі