Чому Сі Цзіньпінь відвідав Францію, Угорщину та Сербію та кого він зможе перетягнути на свій бік

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Чому Сі Цзіньпінь відвідав Францію, Угорщину та Сербію та кого він зможе перетягнути на свій бік © EPA-EFE/SARAH MEYSSONNIER
Спільною рисою для цих країн є наявність внутрішнього конфлікту та амбіції політиків, що і використовує Китай.

Оскільки Китай має на меті встановлення гегемонії у Східній Азії, вибір країн, які китайський лідер Сі Цзіньпінь відвідав, підтверджує: візит був саме стратегічним політичним актом, а не спробою вирішити тактичні питання в економіці та політиці. На цьому акцентує доцент інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка Віктор Константинов у статті «Китай хоче змінити світовий порядок. Чим це загрожує Україні» на сайті ZN.UA.

Франція є найсприйнятливішою до розмов про велич і «третій шлях» серед усіх європейських країн. Тут дотепер живі дух великодержавності та відкрите прагнення незалежності від США, а країна хоче затвердитися як самостійний глобальний гравець. Франція стала для КНР головним напрямом у європейській політиці, головним партнером із політичного діалогу. Настільки важливим, що Китай приніс у жертву економічні інтереси: президент Франції Емануель Макрон активніше за багатьох виступає за обмеження імпорту до Євросоюзу китайських електромобілів, але замість «покарання» за таку ініціативу Сі привіз президенту Франції вигідні умови торгівлі для «Ейрбаса», французьких продуктів харчування й обладнання з очищення води.

Сі не поїхав до Німеччини, Італії, Нідерландів. Усі ці країни — найбільші торговельні партнери Китаю з величезними китайськими інвестиціями, навіть більшими, ніж у Франції. 

Рішення відвідати Сербію й Угорщину повторює цей підхід. Ще на початку 2010-х Пекін розгорнув активне співробітництво зі східноєвропейськими країнами, які недавно стали членами ЄС і найближчими кандидатами на вступ до інтеграційного об’єднання. Китай цікавив вхід на ринок Євросоюзу, тому і почав закріплюватися в регіоні, вкладати сюди чималі кошти, натомість очікуючи лобіювання своїх інтересів і меншого контролю з боку ЄС і державних органів. Деякі країни виправдали вкладення, й далі підтримуючи Пекін. Угорщина (член НАТО і ЄС) і Сербія — саме з останніх.

Нагадаємо, представники низки німецьких політичних партій не виключають, що члени НАТО можуть допомогти захистити частину західної території України від російських дронових і ракетних атак. Таку ідею висунули у владі Німеччини, включаючи правлячу Вільну демократичну партію (ВДП) та "Союз 90"/Зелені". На думку політиків, зробити це можна буде за допомогою систем протиповітряної оборони, які знаходяться у Польщі та Румунії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі