Результати візиту до Піднебесної: про що домовилися Путін та Сі у Пекіні і яка їхня ставка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Результати візиту до Піднебесної: про що домовилися Путін та Сі у Пекіні і яка їхня ставка © Офіційний сайт медіазабеспечення святкування 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні
Результатами офіційних візитів очільників держав мають бути вагомі політичні, економічні, культурні та воєнні угоди.

Дводенний державний візит російського лідера до Китаю 16–17 травня показав, чим РФ намагається бути корисною для Китаю та що російське керівництво за це хоче. Про це пише завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Олексій Іжак у статті «Маскарад Путіна. Що він привозив до Китаю і яких угод хоче «По Украине» на сайті ZN.UA. Візит Владіміра Путіна до Піднебесної відбувся після серії інтенсивних переговорів Китаю зі США та європейського турне китайського лідера. На шляху з Угорщини до Пекіна Сі Цзіньпін не став зупинятись у Москві. Натомість до Китаю поїхав Путін у супроводі старого й нового міністрів оборони РФ.

Офіційний результат — перелік підписаних документів — не вражає. Крім спільної декларації зі звичними словами про безмежну дружбу, яка йде першим номером, другим іде угода про транскордонну заповідну зону «великих кішок», третім — протокол щодо фітосанітарного контролю над постачанням топінамбура.

Загалом у списку 12 документів, із яких геополітичну вагу має хіба що документ за номером 5 — «Єдина концепція розвитку острова Великий Уссурійський (Хейсяцзи-Дао)». За радянських часів на цьому спірному з Китаєм острові на Амурі біля Хабаровська була дачна зона жителів міста. Путін 2008 року поступився половиною острова Китаю. Але питання не було закрито, й ось тепер Пекін домігся спільного володіння всім островом.

Перетворення острова Великий Уссурійський на Хейсяцзи-Дао могло бути основною для Китаю доданою вартістю візиту Путіна.

Раніше ми писали про те, що російська Госдума затвердила державний бюджет на період 2024-2026 років, де на військові витрати запланували виділити на 70% більше грошей, ніж у 2023 році. Загалом витрати на оборону РФ мали скласти 10 800 мільярдів рублів (107 мільярдів євро). Незалежні економісти прогнозували, що такі великі витрати на силовий блок потрібні російській владі, щоб воювати увесь 2024 рік і частину 2025 року. Ресурси, які виділяються на армію, відповідають 6% валового внутрішнього продукту РФ у 2024 році. Для фінансування війну російський уряд розраховував на різке збільшення доходів від нафти на +23% у 2024 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі