СБУ повідомила про підозру російському олігарху Дерипасці. В Україні затримали його топменеджерів

Фото
Поділитися
Затримані постачали до Росії сировину, з якої ворог робив балістичні ракети.

Служба безпеки України повідомила про підозру російському олігарху Олєгу Дєріпаскє. Співробітники спецслужби затримали двох українських топменеджерів підозрюваного, які постачали до країни-агресорки РФ сировину для виробництва ракети типу «Іскандер», повідомили в СБУ.

«Йдеться, зокрема, про директора надровидобувної компанії «Глухівський кар’єр кварцитів» та куратора цієї установи від російського олігарха: громадянина України, який у 2021 році отримав посвідку на проживання в РФ», – зазначили в СБУ. 

Слідство встановило, що ці два фігуранти допомогли Дерипасці ще 2012 року привласнити виробничі потужності кар’єра. І це попри те, що їх продаж був заборонений. З того моменту і до повномасштабного вторгнення РФ до України 24 лютого 2022 року керівництво видобувної компанії постачало в країну-агресорку оптові партії гірських порід для виплавки сталі.

Сировину з України компанії Дерипаски продавали підприємствам військово-промислового комплексу РФ. Цю сировину російський ОПК використовував для виробництва балістичних ракет, зокрема типу «Іскандер». Крім того, імпортовану з України продукцію росіяни використовували для серійного виготовлення бойових дронів та радіолокаційних систем.

На підставі зібраних доказів російському олігарху Олегу Дерипасці заочно повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (організація привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою);
  • ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (організація легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом);
  • ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 110-2 (організація фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).

Злочинні дії директора української компанії кваліфіковано за двома статтями КК України:

  • ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинені організованою групою);
  • ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 110-2 (пособництво у фінансуванні дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).

Його спільнику – куратору – повідомили про підозру за:

  • ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою);
  • ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) КК України.

Також повідомлено про заочну підозру одному з керівників «РУСАЛу» та громадянці Кіпру, яка сприяла незаконному відчуженню підприємства. 

Нагадаємо, що 16 червня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду підтвердила конфіскацію більшості українських активів Дєріпаскі включно з Миколаївським глиноземним заводом. Проте судді відмовили у націоналізації двох підприємств – ПрАТ «Хустський кар’єр» та ПрАТ «Жежелівський кар’єр». У суді заявили про відсутність «достатніх доказів» щодо можливості Дєріпаскі «розпоряджатися корпоративними правами». Це неоднозначне та знакове рішення розібрав Олександр Лємєнов у статті «Як у конфіскації активів Дерипаски поставили крапку: але не там, де треба» на ZN.UA. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі