Порушення правил військового обліку та мобілізації: якими можуть будуть штрафи

Поділитися
Порушення правил військового обліку та мобілізації: якими можуть будуть штрафи © Офіс президента України
Роз'яснення дали у профільному комітеті.

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація, що введені через повномасштабне вторгнення Росії. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років.

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності під час розгляду законопроєкту щодо посилення відповідальності за військові правопорушення виключив кримінальну відповідальність і визначив розміри штрафів. Про це виданню «Українська правда» розповів голова комітету Сергій Іонушас.

Він пояснив, що 8 квітня комітет рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт №10379 за основу і в цілому з комітетськими правками.

«Зокрема, комітет запропонував виключили із проєкту закону всі зміни до кримінального кодексу, тобто тюремних строків за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації не буде», – сказав Іонушас.

Голова комітету підкреслив, що визначено розмір штрафів за порушення правил військового обліку і мобілізації.

Так, пропонується ввести штраф за порушення правил військового обліку (стаття 210 кодексу про адміністративні правопорушення):

  • в мирний час у розмірі від 3400 до 5100 гривень;
  • повторно або в особливий період – від 17000 до 22500 гривень.

Іонушас додав, що за порушення законодавства про оборону та мобілізацію (стаття 210-1 КУпАП) в планується встановити штрафи:

  • у мирний час – від 5100 до 8500 гривень для громадян; від 17000 до 34000 гривень – для посадових та юридичних осіб.
  • під час дії воєнного стану – від 17000 до 22500 гривень для громадян; від 34 000 до 59 500 гривень – для посадових та юридичних осіб.

Перший заступник голови Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук уточнив, що відповідний законопроєкт розглянуть у залі парламенту найближчим часом – після ухвалення проєкту закону про мобілізацію.

Так, у початковій версії законопроєкту за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, у тому числі відмову від проходження медичного огляду, передбачалася кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років.

Також планувалося встановити значно вищі штрафи. Зокрема, порушення законодавства про оборону і мобілізацію в мирний час передбачало накладення штрафу на громадян та посадових осіб у розмірі 34 000 – 85 000  гривень, а в умовах особливого періоду – 153 000 – 204 000 гривень.

Раніше юрист Михайло Лобунько пояснив, які документи необхідні для того, щоб стати на військовий облік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі