Біля Національного музею України в Києві знесли «храм-МАФ» УПЦ МП

Поділитися
Біля Національного музею України в Києві знесли «храм-МАФ» УПЦ МП © Стас Юрченко/Ґрати
Історія незаконної побудови тягнулася останні 19 років.

У Києві в ніч на 17 демонтували каплицю Української православної церкви Московського патріархату, яка була розташована біля фундаменту Десятинної церкви, передають «Ґрати». Капличка ще була відома під назвою «храм-МАФ».

Зокрема, цю конструкцію збудували на території Національного музею історії України в буферній зоні об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.  Господарський суд Києва ще в лютому 2023 року зобов’язав УПЦ МП знести каплицю. Позов проти Української православної церкви подав Національний музей історії України. Олександр Ткаченко, який на той момент очолював Мінкульт, зазначив тоді, що «розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню». За словами Ткаченка, це порушувало вимоги пункту «а» частини 1 ст. 91 Земельного кодексу. УПЦ МП оскаржувала таке рішення, але у вересні 2023 року Північний апеляційний господарський суд відхилив апеляцію.

Як зазначили «Ґрати», УПЦ відмовлялася зносити каплицю. Тому, аби виконати рішення суду, Національний музей історії України самостійно залучив будівельну компанію.

Історія «храму-МАФу» почалася ще в 2005 році. При цьому «легалізували» побудову лише 2013 року. Тоді в Державному реєстрі з’явилися дані про право власності за УПЦ МП на нежитлову будівлю площею 133,2 кв. м за адресою вул. Володимирська, 2.

Спочатку – 2018 року – Національний музей подав позов до Окружного адмінсуду Києва, аби «храм-МАФ» визнали протиправним та скасували рішення про державну реєстрацію прав. А до Господарського суду Києва музей звернувся 2021 року.

Як писали ЗМІ у 2018 році, «тарифи» у храмі були захмарними. Наприклад, довічне згадування тоді  коштувало 500 гривень. Водночас це дозволило настоятель так званого «Десятинного монастиря», який працював у храмі-кіоску, Юрію Харону стати власником двох квартир в Києві та двох дорогих автомобілів - Porsche Cayenne та Volksvagen Multivan.

Як згодом стало відомо, того ж року єпископа Гедеона (Юрій Харон) позбавили українського громадянства. Про це він дізнався вже на початку 2019 року, коли хотів повернутися до України із США, але його завернули в аеропорту прикордонники.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі