Як зібрати докази для Реєстру збитків і чи вистачить коштів від заморожених активів РФ — депутат Денис Маслов

Поділитися
Як зібрати докази для Реєстру збитків і чи вистачить коштів від заморожених активів РФ — депутат Денис Маслов © Олег Синєгубов/Telegram
Заявникам слід збирати витяги з інших реєстрів, документи від виконавчих та місцевих органів влади, докази і свідчення. 

У Міжнародному реєстрі збитків, що завдані агресією РФ проти України, будуть сотні тисяч заяв від українців. Про це пише LB.ua з посиланням на інформацію народного депутата, голови комітету ВРУ з питань правової політики Дениса Маслова. Депутат розповів, як уряд може спростити процес подачі заяв та пошук доказів завдання збитків.

За словами Дениса Маслова, важливо не просто заповнити заяву, а й обов’язково надати докази в довільному порядку. Органи виконавчої влади повинні сприяти громадянам у зборі доказів: створити автоматизовану систему, де мають бути зібрані акти огляду, що складали органи місцевого самоврядування щодо руйнувань, відомості з інших реєстрів або від правоохоронних органів. Ці документи слід долучити до відповідних заяв у Реєстр збитків.

Наразі ж українці можуть розраховувати на компенсації лише теоретично й невідомо коли.

"Давайте дивитися правді в очі. У нас заморожених активів, за різними оцінками, 280–300 мільярдів. Ніхто навіть конкретної цифри не скаже. Нам мають виділити понаднормові доходи від активів і оподаткування — 3,5 мільярди, які в першу чергу — 90% — будуть іти на оборону. У нас зруйновано об'єктів інфраструктури, у тому числі житлових будинків, близько 150 тисяч. Це колосальна сума. Думаю, навіть тих 300 мільярдів може не вистачити. Але ми ж маємо не забувати, що насправді найбільше зло — це шкода життю й здоров’ю людей. І якщо взагалі можна говорити про відшкодування збитків за вбивство чи каліцтво особи, зважаючи на те, скільки вже їх було, можу точно стверджувати, що жодних заморожених грошей РФ не вистачить", — зазначив глава комітету з питань правової політики.

Раніше ми писали про те, що на початку квітня відкрилася можливість подати заяву до Реєстру збитків. Це перший компонент міжнародного компенсаційного механізму — спеціального ad hoc інструменту, спрямованого на те, щоб агресор заплатив за завдану шкоду. Компенсаційна комісія, яка присуджуватиме виплати, та Фонд — фінансове джерело відшкодувань будуть створені пізніше.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі