Швидкі зміни: три ймовірні джерела наповнення державного бюджету з сумнівним ефектом і впливом на рейтинги

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Швидкі зміни: три ймовірні джерела наповнення державного бюджету з сумнівним ефектом і впливом на рейтинги © Василь Артюшенко, ZN.UA
Влада може вдатися до кількох інструментів з наповнення казни. 

Під час війни з Росією міжнародні лідери оголошують про підтримку України, але обсяг підтримки зменшується. Схвалення 56-го пакета допомоги Конгресом США відкладали місяцями. Для України шестимісячне очікування коштувало занадто дорого. З огляду на це та на розмір дефіциту державного бюджету України (а це понад 400 млрд грн), уряду доведеться йти на непопулярні кроки. Якими мають бути ці кроки пише старша експертка Команди підтримки реформ Мінекономіки Аліна Бойко в статті «Звідки державі брати гроші під час війни?» на сайті ZN.UA.

Ось якими можуть бути джерела фінансування для покриття дефіциту бюджету:

  • емісія грошових одиниць;
  • збільшення податків;
  • внутрішні державні позики.

Емісія. Варіант емісії, або друку грошових одиниць, може здатися привабливим через його швидкість і доступність. Однак цей підхід призведе до девальвації національної валюти та знецінення доходів громадян і бізнесу.

Збільшення податків. Ріст податкового тиску може стати рішенням для забезпечення ресурсами, однак на короткострокову перспективу. Слід пам'ятати, що це наражає на ризики збільшення тіньового сектору економіки і негативно відображається на умовах ведення бізнесу.

Внутрішні державні позики. Звернення до внутрішніх державних позик є одним із способів додаткового фінансування. Україна наразі використовує цей метод на обмеженому рівні, приблизно 4% від загальних потреб країни, що вказує на потенціал розширення цього джерела фінансування. Проте варто подбати про прозорість та ефективне використання цих ресурсів.

Раніше ми писали про те, що цьогоріч збільшилась кількість закладів, які приймають дітей. У Міністерстві соціальної політики розповіли, як цього року працюватиме програма «єОздоровлення».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі