Перевірки ТЦК на вулицях: юрист пояснив, що зміниться для військовозобов’язаних

Поділитися
Перевірки ТЦК на вулицях: юрист пояснив, що зміниться для військовозобов’язаних © Колаж, ZN.UA
Новий закон закріпив за ними нові обов’язки.

Новий закон про мобілізацію, який президент України підписав в середині квітня, передбачає суттєві зміни, які торкнуться як військових, так і військовозобов’язаних.

Юрист Микола Максимов розповів «ТСН», що треба знати військовозобов’язаним, стосовно перевірок ТЦК на вулицях.

«За новим законом військовозобов’язаний повинен мати з собою військово-обліковий документ. Його треба пред’явити не лише на вимогу поліцейського, але й працівника ТЦК. До цього не було вимоги носіння такого документа та пред’явлення працівникам ТЦК. Але водночас військовозобов’язаного однаково не мають права затримувати, крім випадків, якщо він перебуває в розшуку Національною поліцією. Якщо перебуває, то його мають право затримати, скласти адмінпротокол і доправити до ТЦК», – пояснив він.

Юрист також підкреслив, що затримувати особу мають право тільки працівники поліції. Працівники ТЦК ні за старим законодавством, ні за новим не мають права затримувати.

За словами адвоката, заштовхування військовозобов’язаного до транспорту працівниками ТЦК також є незаконним.

«Застосовувати силу мають право тільки працівники поліції. Якщо ж таке відбувається з боку працівників ТЦК, то треба намагатися фіксувати цей процес на відео. Треба попереджати працівників ТЦК, що це незаконне позбавлення волі, незаконне затримання, і за це є відповідальність згідно зі статтею кримінального кодексу України. Я бачив безліч відео про те, коли приверталася увага інших людей на вулиці, то людину відпускали», – зазначив він.

Юрист також нагадав, що в Україні є кримінальна відповідальність за публікування інформації про переміщення ЗСУ, техніки.

«Але незаконні дії працівників ТЦК знімати можна, проте не рекомендується викладати в інтернет. Це відео можна додавати до заяви до поліції, ДБР про незаконне затримання»,- підкреслив він.

Чи можуть на вулиці виписати повістку

За словами адвоката, законність заповнення порожнього бланка повістки на вулиці, а не вручення заздалегідь заповненої повістки – питання доволі дискусійне.

«Є певні юридичні питання до цього. Повістка містить підпис керівника ТЦК і туди вписують дані особи. Це питання вже обговорювалося, хтось намагався писати заяви до правоохоронних органів. Але це питання не вирішене, так продовжують робити», – зазначив він..

Крім цього, Микола Максимов прокоментував чутки про те, що у затриманих військовозобов’язаних забирають телефони, позбавляючи можливості зателефонувати, наприклад, адвокатові чи рідним.

«Телефон є майном людини. Немає права його забирати. ТЦК фактично мають статус військових частин, керівництво часто ухвалює рішення про те, що телефони необхідно вимкнути. Але така норма тоді повинна виконуватися всіма особами, які перебувають у приміщенні ТЦК. Поза межами ТЦК людина має право на дзвінок адвокатові, поліції та рідним. В будь-якому разі людині повинні надати можливість скористатися зв’язком, таке право повинно бути забезпечено», – підсумував він.

Чоловіки призовного віки отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Всі вони мають обов’язково пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). Нагадаємо, що треба знати військовозобов’язаним.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі