“Черкасигаз” знову отримав право розподіляти газ: постанову НКРЕКП зупинив суд

Поділитися
“Черкасигаз” знову отримав право розподіляти газ: постанову НКРЕКП зупинив суд © Структурні підрозділи/chergas.ck.ua
Рішенням суду до розгляду справи по суті, право на розподіл газу знову отримала приватна компанія

Акціонерне товариство “Черкасигаз” знову отримало право розподіляти газ користувачам. Це рішення суду має тимчасовий характер – до розгляду справи по суті. Проте може бути підтверджене і остаточним рішенням. Раніше “Черкасигаз” отримували разом з іншими приватними розподільниками газу, мільйонний штраф, а потім взагалі були усунуті з ринку розподілу.

Міністерство енергетики говорить про загрозу безпеці

“Київський окружний адміністративний суд своєю ухвалою припинив дію постанови НКРЕКП про зупинку ліцензії з розподілу газу для приватної компанії «Черкасигаз» та розширення ліцензії ТОВ «Газорозподільні мережі України» на Черкащину. Це рішення сприяє інтересам «окремих осіб» та створює пряму реальну загрозу безпеці та забезпеченню енергоресурсами мешканців області”, – вважає Міністерство енергетики України.

“Черкасигаз” вважає себе безперебійним і безаварійним постачальником природного газу

В АТ “Черкасигаз” коментують ситуацію інакше: “Відповідно до ухвали Київського окружного адміністративного суду від 24.04.2024 у справі № 320/16011/24 АТ "Черкасигаз" продовжує  безперебійний та безаварійний розподіл природного газу споживачам Черкащини”.

НКРЕКП: будемо оскаржувати рішення суду

Національний регулятор буде оскаржувати рішення суду і подавати апеляційну скаргу.  В якості аргументів комісія наводить перелік постанов уряду які були виконані регулятором. “Вказані постанови були прийняті у зв’язку з тим, що Міністерство енергетики України з 01.12.2023 передало в експлуатацію ТОВ «Газорозподільні мережі України» газорозподільні системи та їх складові, що знаходяться в державній власності, які раніше були в експлуатації АТ «Черкасигаз».

Регулятор вбачає в діях АТ «Черкасигаз» намагання колишнього власника через суд повернути контроль над державними мережами. Тому НКРЕКП буде оскаржувати ухвалу суду та направить звернення до правоохоронних органів та Вищої ради правосуддя для відповідного реагування”, зазначено у пресрелізі Національної комісії.

Чому забрали у державну власність облгази та хто ухвалював рішення?

“Процес повернення газорозподільних мереж під контроль держави розпочато у листопаді 2022 року, коли уряд за пропозицією міністра енергетики Германа Галущенка ухвалив рішення про переукладання договорів експлуатації газорозподільних мереж державної форми власності. Це фактично запустило процес повернення державного майна під контроль держави, ініційований Президентом України Володимиром Зеленським.

Інтеграцію облгазів, які були у приватній власності, у структуру Нафтогазу було завершено у грудні 2023 року. Наразі в Україні створено 21 філію державної компанії «Газорозподільні мережі України»”, – зазначає у коментарі до ситуації міністерство енергетики України. 

Хто є власником АТ “Черкасигаз”: приватні інвестори, компанія на Кіпрі та імовріні звязки з Фірташем

Акціонерне товариство “Оператор газорозподільчої системи “Черкасигаз” має за даними аналітичної системи Youcontrol, складну структуру власності.

15.81% власності у товариства з обмеженою відповідальністю "Міжрегіональна торговельна компанія”. 20,35% володіє ТОВ “Ласфано Україна”.

Ще 22,55% володіє компанія Perritt Select Investments Limited/Перрітт Селект Інвестментс Лімітед, що зареєстрована на офшорній території Британські Віргінські Острови.

9.86% компанії у власності фізичної особи – Сергія Назаренка. Стільки ж - у Володимира Больбаса.

Акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України« володіє 9.96% власності.

Найменша кількість простих бездокументарних акцій у кіпрської компанії NEWAVIT HOLDING AND FINANCE NHF LIMITED – 6,60%.

Одним із найбільших власників “Черкасигаз” є ТОВ "Ласфано Україна", що є співзасновником ТОВ “Фінансова компанія” Сонячне місто”, радник якої Сергій Матвійчук очолював наглядову раду Надра Банку. Найбільшим бенефіціаром цього неплатоспроможного банку був Дмитро Фірташ, повідомляв Форбс.

У 2021 році Рада національної безпеки і оборони затвердила доручення органам виконавчої влади та правоохоронцям щодо повернення АТ “Черкасигаз” у власність держави. Компанія займається транспортуванням газу, газопостачанням, торгівлею і обслуговує газорозподільні системи в Черкаській області. Секретар РНБО Олексій Данілов повідомляв тоді, що держава втратила контрольний пакет акцій “Черкасигаз” у “незаконний спосіб шляхом шахрайських маніпуляцій”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі