Встановлення інвалідності: як оскаржити рішення МСЕК

Поділитися
Встановлення інвалідності: як оскаржити рішення МСЕК © freepik/freepik
Через війну кількість осіб, які мають інвалідність, збільшилась.

Через повномасштабне вторгнення Росії, в Україні постійно зростає число людей, які мають інвалідність. Це стосується і військових, і цивільних. Інвалідність встановлює медико-соціальна експертна комісія (МСЕК).

Адвокат Роман Сулик розповів, який існує порядок оскарження рішення МСЕК. Така необхідність виникає, якщо вона відмовила особі у призначенні відповідної групи інвалідності.

За його словами, із аналізу норм українського законодавства завжди можна виділити два способи захисту своїх законних прав та інтересів, а саме:

  • досудове звернення до відповідних органів влади для оскарження прийнятого управлінського рішення;
  • звернення до судових органів влади у передбаченому законодавством порядку.

Досудовий порядок оскарження рішення МСЕК, то він передбачає собою особисте письмове звернення громадянина до комісії, де останній проходив обстеження або до обласної МСЕК протягом одного місяця після отримання відповідного висновку про відмову на призначення відповідної групи інвалідності.

Після розгляду письмового звернення та поданих документів приймається рішення про проведення повторного огляду.

На повторному огляді комісія додатково перевіряє підстави для призначення інвалідності, і в разі їх виявлення приймає позитивне рішення на користь скаржника.

Якщо і при проведенні повторного огляду особи, їй було відмовлено у призначенні групи інвалідності, то тоді громадянин має право оскаржувати таке рішення до Центральної МСЕК МОЗ України.

У випадках, коли особа вичерпала всі можливі способи захисту своїх законних прав та інтересів, вона зверталась до всіх рівнів МСЕК та їй було відмовлено у призначенні групи інвалідності, то тоді необхідно звертатися до судових органів влади.

Громадянин має право протягом шести місяців подати заяву до суду на оскарження рішення МСЕК з моменту, коли він дізнався, що його законні права та інтереси були порушені.

Якщо особа вже скористалася раніше досудовим порядком вирішення спору щодо оскарження рішення МСЕК, то тоді вона має лише три місяці для звернення до судових органів влади.

Юрист зазначив, що при зверненні до судових органів влади в таких категоріях справ потрібно сплачувати судовий збір в розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що з 1 січня 2024 року складає – 1211,20 грн.

Якщо громадянин звільнений від сплати судового збору, то потрібно надавати підтверджуючі цю обставину документи.

Нагадаємо, що потрібно для встановлення інвалідності. У МСЕК потрібно подати певні документи:

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі