Воєнний стан: чи можуть мобілізувати неплатників аліментів

Поділитися
Воєнний стан: чи можуть мобілізувати неплатників аліментів © freepik/bearfotos
Роз'яснення дали у мін'юсті.

Через війну, яку розпочала РФ, в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Нещодавно в Україні ухвалили закон про мобілізацію. Заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко розповів, чи можуть мобілізувати осіб, які мають борги з аліментів.

Чи можуть позбавити відстрочки за борги з аліментів

В Україні батьки трьох чи більше дітей мають право на відстрочку від військової служби. Відповідно до закону про мобілізацію, за несплату аліментів понад три місяці хоча б за одну дитину боржників буде позбавлено цього права. За словами Гайченка, мобілізація для такої категорії осіб ні в якому разі не має бути покаранням.

«Бо військова служба — це обов'язок, як і батьківська відповідальність. Плюс справді є категорія таких батьків, які хотіли б сплачувати аліменти, але не мають роботи. Враховуючи достатньо високі зарплати в ЗСУ, це буде якраз механізм та можливість достатньо швидко погаcити борги. Головне — діти отримають фінансове забезпечення», — сказав він.

Якщо таку заборгованість буде погашено, то право на відстрочку повернуть.

Гайченко пояснив, що боржники з аліментів не завжди є фінансово неспроможними. За його словами, ці люди умисно переписують майно і статки на родичів, аби виконавча служба не могла стягнути борги.

«Хоча, згідно з чинним законодавством, за несплату аліментів вони потрапляють до Єдиного реєстру боржників з блокуванням банківських карток, забороною на виїзд, керування ТЗ, користування вогнепальною зброєю. Та навіть достатньо жорсткі обмеження не зупиняють цих людей», – додав чиновник.

Заступник міністра зауважив, що точної статистики батьків-боржників за понад три місяці, які мають трьох чи більше дітей, немає. Однак це не менш ніж 20 тисяч людей, які можуть втратити відстрочку.

За його словами, мін'юст вже обмінюється інформацією з Державною міграційною службою України, виконавці отримують дані з Єдиного державного демографічного реєстру про реєстрацію місця проживання фізичної особи-боржника.

«Так, протягом 2023 року державні виконавці стягнули 10,1 млрд грн аліментів. А за січень-лютий — 1,8 млн грн. Також зауважу, що заборгованість з аліментів стягують незалежно від досягнення дитиною повноліття, а якщо дитина продовжує навчання — до досягнення нею 23 років», — пояснив він.

Як позбавлятимуть права на відстрочку боржників з аліментів

У мін'юсті зазначили, що коли закон про мобілізацію набуде чинності, військовозобов'язані батьки трьох чи більше дітей мають з'явитися до ТЦК протягом 60 днів.

«Такі громадяни (не лише чоловіки, а й жінки з фармацевтичною чи медичною освітою) повинні довести право на відстрочку. І не лише факт батьківства трьох або більше неповнолітніх дітей. А й відсутність заборгованості, якщо мусять сплачувати аліменти. Навіть якщо така заборгованість буде понад три місяці з виплат одній дитині, людина втратить право на відстрочку», – йдеться у повідомленні.

Потім ТЦК подаватимуть запити в Державний реєстр боржників та виконавчих проваджень. Реєстр відправлятиме у відповідь довідки за зразком довідки про несудимість.

ТЦК буде ухвалювати рішення щодо наявності або відсутності права на відстрочку.

Раніше ми писали, чи може отримати відстрочку чоловік, якщо його матір має інвалідність.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі