Загибель військовослужбовця: чи матиме право на відстрочку його син

Поділитися
Загибель військовослужбовця: чи матиме право на відстрочку його син © 45 окрема артилерійська бригада ЗСУ
На жаль, часто військові гинуть захищаючи країну.

З перших днів війни, яку розпочала Росія, на захист нашої країни стало багато сміливих військових. На жаль, часто вони гинуть, захищаючи свою країну. Адвокатка Марина Бекало, розповіла, чи матиме син загиблого військового право на відстрочку від мобілізації.   

За діючою нормою абз. 9 ч. 3 ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», не підлягають призову на військову службу під час мобілізації жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

Така ж сама редакція норми передбачена Законом 3633-IX від 11.04.2024 ( законопроект 10449 який нещодавно був прийнятий у ІІ читанні), яка набуде чинності з 18.05.24, але норма з цієї дати буде передбачатися за п. 4 ч. 3 ст. 23 Закону.

Отже, право на відстрочку син військового буде мати у разі доведення факту загибелі батька саме під час під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

Обставини смерті мають вказувати саме на факт його загибелі у зв'язку із проходження ним військової служби під час воєнного стану. Ці обставини мають підтверджуватися довідкою ВЛК про причину смерті, яка має бути пов'язаною із несенням військової служби. Для цього, родичами подається заяви до ВЛК (за місцем знаходження ТЦК СП де загиблий перебував на обліку) про видачу довідки ВЛК та подати документи:

  • свідоцтво про смерть (засвідчена копія);
  • лікарське свідоцтво про смерть (довідка про причини смерті) та його засвідчена копія;
  • витяг з наказу командира військової частини про виключення військовослужбовця із списків частини у зв'язку зі смертю;
  • сповіщення про смерть;
  • копія паспорту заявника та документ, що підтверджує родинну спорідненість з загиблим (копія свідоцтва про шлюб, про народження).

Також треба запросити в військовій частини акт проведення службового розслідування про обставини та  причини смерті військового (це є додатковим доказом про обставини смерті).

Після видачі довідки ВЛК, де буде вказана причина смерті військового (саме у зв'язку із проходження ним військової служби під час воєнного стану), син може подати заяву до ТЦК СП (за місцем свого військового обліку), з проханням надати йому відстрочку за  п.4 ч. 3 ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Та на підтвердження права на відстрочку надати документи ( нотаріально посвідчені копії):

  • довідку ВЛК;
  • свідоцтво про смерть батька;
  • лікарське свідоцтво про смерть;
  • витяг з наказу командира військової частини;
  • акт проведення службового розслідування;
  • сповіщення про смерть;
  • свідоцтво про народження (на підтвердження родинного зв'язку).

Нагадаємо, чи має право на відстрочку чоловік, що має групу інвалідності пожиттєво. Деякі категорії громадян мають право на відстрочку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі