Загальна мобілізація: на який термін надається відстрочка батьку дитини з інвалідністю

Поділитися
Загальна мобілізація: на який термін надається відстрочка батьку дитини з інвалідністю © 110 окрема механізована бригада імені генерал-хорунжого Марка Безручка
Пояснення дав юрист.

В Україні триває загальна мобілізація, яка була оголошена через повномасштабне вторгнення Росії. В цей час деякі військовозобов’язані мають право на відстрочку.

Юрист Дмитро Дончак пояснив, на який термін надається відстрочка батьку дитині з інвалідністю та як діяти, якщо термін дії посвідчення дитини спливає.

Він пояснив, що у відповідності до постанови Кабміну № 225 від 08.03.2022 року, повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування за умови неможливості направлення дітей з інвалідністю лікарем до ЛКК (лікарсько-консультативної комісії) відповідно до Порядку встановлення лікарсько-консультативними комісіями інвалідності дітям, затвердженого постановою Кабміну № 913 від 21.11.2013 року.

При цьому інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд.

У разі коли в індивідуальній програмі реабілітації дитини з інвалідністю встановлений строк повторного огляду, що припав на період дії воєнного стану на території України, та в дитини з інвалідністю відсутня можливість пройти лікарсько-консультативну комісію закладу охорони здоров’я, їх індивідуальна програма реабілітації продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд і не отримано відповідну індивідуальну програму реабілітації.

Отже, головна умова для автоматичного продовження строку дії інвалідності – це не воєнний стан, а неможливість провести обстеження дитини лікарсько-консультативною комісією. Обстеження на ЛКК неможливо провести, якщо:

  • дитина разом з матір’ю виїхала за кордон;
  • або якщо дитина проживає в місцях проведення бойових дій;
  • або якщо дитина проживає на тимчасово окупованій території.

Але якщо дитина проживає в тій частині України, де працюють лікарі і функціонують лікарсько-консультативні комісії, то ні про яке автоматичне продовження строку дії інвалідності мова не йде. В такому випадку дитина повинна пройти повторне обстеження на ЛКК до встановленого строку. Потім, з доказами проведення ЛКК (печатка про продовження державної соціальної допомоги) батько має піти в свій ТЦК і оновити свої особисті дані.

За словами юриста, коли у дитини закінчується термін встановлення інвалідності, то у батька закінчується термін відстрочки. В такому випадку його прямий обов'язок – на протязі семи днів з'явитися в ТЦК і повідомити про зміни в облікових даних. За порушення правил військового обліку діючим законодавством передбачений штраф у розмірі від 850 до 1700 грн., а новими змінами хочуть збільшити ці суми в 10 разів.

Нагадаємо, як оформити відстрочку від мобілізації. Повідомлення про наявність підстав для відстрочки є частиною оновлення даних в ТЦК і СП.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі