Відстрочка від мобілізації: чи можна оформити її на підставі догляду за батьками

Поділитися
Відстрочка від мобілізації: чи можна оформити її на підставі догляду за батьками © freepik.com
Пояснення дали юристи.  

В Україні триває загальна мобілізація і воєнний стан. В цей час деякі чоловіки мають право на відстрочку від мобілізації. Адвокати Ірина та Владислав Леонови розповіли, чи можна оформити відстрочку на підставі догляду за хворим батьком та матір’ю.

Вони зазначили, що нормами статті 23 Закону України  Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (в редакції, чинній на сьогодні), передбачено, що не підлягають призову під час мобілізації та мають право на відстрочку військовозобов’язані:

  • зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;
  • які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.

По першій підставі особа буде мати право на відстрочку, якщо оформити догляд, незалежно від наявності інших працездатних осіб.

В цьому випадку для отриманні відстрочки до ТЦК потрібно надати наступні документи:

  •  копії паспортів
  • копії документів, підтверджуючих родинні зв’язки з матір’ю (свідоцтво про народження)
  • копії документів по інвалідності
  • копію висновку МСЕК чи ЛКК про потребу у постійному догляді
  • копію довідки про отримання компенсації за догляд на непрофесійній основі.

Після того, як усі документи будуть в наявності потрібно буде звертатися до ТЦК та СП із заявою про надання відстрочки та додати до заяви копії підтверджуючих документів.

Що зміниться 18 травня

Адвокати підкреслили, що зазначені норми законодавства набувають змін після 18 травня 2024 року.

Після того, як новий Закон набуде чинності, формулювання підстави буде таке:

«Зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду».

Нагадаємо, чи має право на відстрочку чоловік, що навчається у магістратурі та має диплом спеціаліста, але зовсім по іншій спеціальності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі