Україні потрібно змиритися з перспективою тривалої війни: Reuters про настрій ветеранів

Поділитися

Одужуючи від третього бойового поранення, Олександр Ябчанка мав що сказати для тих українців, які, як він зазначає, можуть заплющувати очі на війну з Росією. «Хлопці, рано чи пізно це вас наздожене», — ділиться чоловік, який повернувся додому на Заході країни і чекав, поки заживе поранена нога, а згодом повернувся до своєї частини. Нижче наведемо переклад Reuters

42-річний лікар-педіатр і колишній радник МОЗ зі Львова, він зараз є командиром взводу 1-го окремого батальйону «Вовки Да Вінчі». Воює з перших днів війни.

Поки дві армії воюють на лінії фронту, у Львові та в інших більш віддалених містах України панує ілюзія нормального життя, де побачення з кавою та коктейлі дають можливість перепочинку від авіаударів і новин про жертви серед цивільного населення.

Такі бійці, як герой статті, побоюються, що в той час як українці загалом об’єднані, деякі –відірвані від реальності, якою її бачать солдати. Що війна може тривати роками і потребуватиме для боротьби набагато більше людей, і що поразку Росії не слід сприймати як належне.

Підкріплені стійкістю своїх військових і підтримкою Заходу, українці згуртувалися після повномасштабного вторгнення та, у багатьох випадках, – взявши до рук зброю.

Через 19 місяців моральний настрій суспільства залишається на високому рівні, і люди все ще вітають військових як героїв. Популярною темою розмов залишаються особисті плани на «після перемоги».

Українці досі часто сприймають російські війська як небоєздатні після невдач на полях битв у 2022 році та вербування тисяч засуджених для поповнення їхніх лав.

Проте літній контрнаступ Києва, на який було багато надій, приніс лише додаткові успіхи на тлі ознак того, що російські сили тепер більш ефективні, а втрати зростають з обох сторін.

У міру розгортання війни Україна оновлює призов до армії, в тому числі шляхом заміни керівників регіональних комісаріатів, покарання за ухилення від призову та зміни правил звільнення від військової служби на фронті за станом здоров’я.

Чоловікам віком від 18 до 60 років, як правило, заборонено залишати країну, але більшість з них досі не призвали.

Жодних змін у загальних планах мобілізації не було оголошено, і аналітики кажуть, що уряд має враховувати ширшу економічну кон'юнктутру та соціальну стабільність. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі