Україна досі не виробляє масово мінометні міни й артилерійські снаряди. Хоча можливості є — журналіст

Поділитися
Україна досі не виробляє масово мінометні міни й артилерійські снаряди. Хоча можливості є — журналіст Фото ілюстративне © Facebook/Генштаб ЗСУ
За його словами, росіяни продовжують зберігати перевагу в боєприпасах на полі бою.

В Україні досі не організували масове виробництво мінометних мін і дешевих артилерійських снарядів для протистояння вторгненню РФ, заявив журналіст Юрій Бутусов у матеріалі для "Цензор.НЕТ".

Він зазначив, що, можливо, хтось вважає відповідні потужності дуже складними технологіями, реалізація яких потребує багато часу чи “якихось просто величезних бюджетів”. За словами журналіста, насправді це не так.

“Ми отримали фінансову підтримку, отримаємо в десятки мільярдів доларів від США і Європейського Союзу. Будівництво, наприклад, заводу по виробництву снарядів, які можна замовити, комплексно, цілий завод завезти, готову технологічну лінію в деяких країнах Заходу, демократичних країнах, — це 15-20 млн доларів. Це потужне виробництво. Міни — це настільки проста конструкція, що це можна робити на багатьох підприємствах. Це не потребує взагалі великих інвестицій. Мінометні міни — це найдешевший засіб ураження, який є серед піхотного озброєння”, — пояснив Бутусов.

Як зазначив автор, у питанні масового виробництва мін немає ні замовлення, ні планування, ні системної реалізації. Хоча мінометні міни могли б виготовляти, зокрема, металургійні підприємства.

“Чому їх нема на фронті? Чому ми благаємо весь світ про прості примітивні міни? Окей, не треба казати навіть про снаряди. Але якби у нас на фронті були міни, міномети ми, до речі, виробляємо – якби у нас були масово міни, то багато питань, нам не треба було б витрачати таку купу артилерійських снарядів, яку нам дає Захід”, — додав журналіст.

За його словами, значну кількість завдань, які здійснюють військові на фронті за допомогою артилерії, можна було б робити дешевше, використовуючи міни власного виробництва.

Як розповів Бутусов, в Україні треба розвивати виробництво мінометних мін, дронів різних типів і боєприпасів до них, артилерійських снарядів. Він також зауважив, що наш ОПК виробляє гармати та міномети, але боєприпаси для них — ні.

“Інколи Укроборонпром робить рекламний ролик і говорить: ми почали виробляти снаряди. І показує 20-30 снарядів. Вони кудись там відіслали. Або 20-30 мін. Ну нема цього на фронті. Це все показуха, разова акція. Нам не треба рекламу. Це ж війна. Війна потребує, щоб ці снаряди і міни, як мінімум, 10-20-30 тисяч на місяць стабільно виходили. В перспективі треба 50-100 тисяч. Велика кількість”, — йдеться в матеріалі.

Як сказав журналіст, нашим захисникам краще воювати дронами й мінометами, а не в ближніх боях з автоматами. Україна, згідно з текстом, може виробляти відповідні озброєння, має технологічні можливості для багато чого, спеціалістів і підприємства, які здатні це робити.

“На фронті у ворога боєприпасів як була перевага, так і є. Вона нікуди не зникає. І виявляється, що оці росіяни, над якими у нас телемарафон любить сміятися, вони воюють боєприпасами, вони воюють технікою найбільше, більше нас, а ми воюємо людьми. І у нас ця дискусія — а скільки ж ми людей в окопи загонимо? А дискусії – а де мінометні міни в Україні — її нема. Артилерійські снаряди — чому ми завод досі не купили чи кілька заводів і не виробляємо в Україні або в сусідніх країнах необхідну нам кількість снарядів – нема. І скільки років це ще буде тривати?”, — зазначив Бутусов.

Окремо журналіст також розповів, що вважає основною проблемою нашої держави у війні з Росією те, що мобілізацію розглядають лише як відправку людей на фронт. Водночас не говорять про мобілізацію промисловості. На його думку, у країни немає технологічного підходу до ведення бойових дій. За словами Бутусова, якби Україна сфокусувалася на технічних засобах, це б змінило логіку війни та зменшило втрати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі