У ЗСУ пояснили небезпеку "вишок Бойка": там ніколи не стріляють, хоча росіяни постійно намагаються їх повернути

Поділитися
У ЗСУ пояснили небезпеку © скриншот видео Youtube
Окупантам вони потрібні для розміщення там розвідувальної та радіолокаційної апаратури й протиповітряних засобів. 

Речниця Сил оборони півдня Наталія Гуменюк вважає небезпечними "вишки Бойка" у Чорному морі. Під час телемарафону вона пояснила специфіку цього об'єкта тим, що це додаткові конструкції, які знаходяться в територіальному морі і за його межами, у виключній морській економічній зоні України.

"Ми ще до початку повномасштабного вторгнення, виходячи на патрулювання цієї… акваторії, говорили, що напруження там, яке створювали російські кораблі, постійно провокуючи кораблі морської охорони, зокрема, воно межувало з "війною одного пострілу", - сказала речниця, пояснивши, що застосування зброї на газоконденсатних родовищах може мати потужні наслідки. 

Тому, продовжила вона, ситуація, яка відбувається там - це перемовини, погрози, провокації загальним маневруванням. Але через небезпеку там немає вогневих протистоять. 

Росіяни "вишки Бойка" використовували для розміщення на них розвідувальної та радіолокаційної апаратури й протиповітряних засобів. Саме для цього вони й намагаються їх повернути. 

"Зараз, коли відбувалося звільнення острова Зміїний, ми чітко позначили, що знищення апаратури на цих вишках позбавило росіян очей, вух і засобів захисту. І відповідно, вони намагаються повернути над ними контроль саме для того, щоб знов поновити там цю апаратуру. Але це дуже складно, - сказала Гуменюк, пояснивши це тим, що йдеться про бурові рухомі платформи у відкритому морі. - Тому приймаємо за основу: вони знаходяться там, на них можливе розташування апаратури, росіяни намагаються повернути контроль, ми цього не дозволяємо". 

"Вишки Бойка" — бурові газовидобувні платформи В312 ("Петро Годованець", побудована у 2010-му) та В319 ("Україна", побудована у 2012-му) біля берегів Криму в Чорному морі. Росія окупувала цей об'єкт у 2014-му, втім, після звільнення Силами оборони острова Зміїний між захисниками та окупантами за ці вишки ведеться постійна боротьба. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі