Представник ГУР МО Андрій Юсов на тлі заяви президента США Джо Байдена відзначив, що гіпотетична загроза застосування Росією ядерної зброї є, проте говорити про підвищення ризиків використання такого озброєння проти нашої країни не варто. У коментарі "РБК Україна" Юсов нагадав, що Росія неодноразово вчиняла різні терористичні акти, воєнні злочини й займалася ядерним шантажем.
"Путінська Росія - це держава-терорист, яка володіє ядерною зброєю - стратегічною і тактичною. І гіпотетично загроза на цьому напрямку завжди існує. Тому і Україна, і наші міжнародні партнери уважно це питання відстежують, - відзначив Юсов. - Інша річ, що станом на зараз ми не можемо говорити про зміну ситуації і підвищення ризиків імовірності застосування тактичної ядерної зброї так званою Російською Федерацією проти України".
Цьому є багато пояснень. Приміром, застосування ядерної зброї нічого б не змінило для російських окупантів на полі бою, але призвело би до краху режиму Владіміра Путіна. Юсов вважає, що реакція світу на такий крок була б шаленою.
"Проте остаточно зняти питання таких загроз проти не лише України, а й для міжнародної спільноти з боку агресивної Російської федерації ми зможемо лише тоді, коли питання ядерного озброєння у РФ буде знаходитися під міжнародним наглядом та контролем. Лише тоді дане питання взагалі не буде стояти на глобальному порядку денному", - пояснив представник ГУР.
Нагадаємо, президент РФ Владімір Путін заявляв, що росіяни почнуть передавати Білорусі ядерну зброю у липні 2023-го. За його словами, розміщення ТЯЗ розпочнеться відразу після того, як 7-8 липня завершать підготовку відповідних споруд у республіці. 13 червня самопроголошений президент Білорусі Аляксандр Лукашенка заявив, що процес вже розпочався.
Слід зауважити, що це перше розміщення Росією таких боєголовок за межами своєї країни. Йдеться про ядерну зброю меншої дальності, яка є менш потужною, і яку можна було б використовувати на полі.