Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що тільки Україна може вирішувати, якими повинні бути умови для мирних переговорів із Росією. Про це він сказав у вівторок у Брюсселі перед початком зустрічі глав Міноборони країн ЄС, повідомляє ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА.
"Україна вирішує, якими прийнятними є умови для переговорів і, що ще більш важливо, що є прийнятними умовами для будь-якої угоди”, - заявив він, додавши, що відповідальність союзників по НАТО полягає в тому, щоб підтримувати Київ, аби він міг захистити себе.
“Тому що це також у наших інтересах показати, що ми відстоюємо міжнародне право і допомагаємо Україні дати відсіч війні агресії", - зазначив Столтенберг.
Він додав, що оскільки війни непередбачувані, то ніхто не може сказати, як і коли все закінчиться.
На його думку, ймовірність прийнятного результату переговорів стає більшою за умови більшої військової підтримки Україні.
“Тому що досі ми не бачили жодної доброї волі (президента РФ Владіміра — ред.) Путіна вести переговори про прийнятне рішення для України”, - заявив Столтенберг, додавши, що таким чином єдиний спосіб досягнути цього - переконати главу Кремля, що він не переможе на полі бою, а це, своєю чергою, можна реалізувати зміцненням військового потенціалу України шляхом надання підтримки.
“Тому якщо ви хочете обговорити рішення, щоб досягнути цього, це військова підтримка України", - наголосив Столтенберг.
Також він прокоментував поставки боєприпасів КНДР до Росії, зазначивши, що союзники по НАТО нарощують власне виробництво.
"Це те, про що ми почали говорити минулого літа, і союзники зі США, Об'єднаного Королівства, а також європейські союзники ЄС, Німеччина і багато хто з нас наразі збільшує виробництво", - сказав Столтенберг.
Раніше ЗМІ повідомляли, що американські та європейські офіційні особи почали негласно обговорювати з українським урядом можливі мирні переговори з РФ. В ЄС заперечили цю інформацію.
Україна заявляє, що переговори з РФ можливі лише після повної деокупації усіх захоплених територій. Але у світових залаштунках уже обговорюють, якими можуть бути компроміси на переговорах. ZN.UA поцікавилося думкою українців на цю тему, провівши разом із Центром Разумкова соціологічне дослідження. Про деякі його результати — в статті редакторки міжнародного відділу ZN.UA Тетяни Силіної «Україну готують до переговорів із Росією? Що про це думають українці».