"Стратегія розвитку України": публікуємо повний документ, де США закликають українців посилити боротьбу з корупцією

Документ
Поділитися
© EPA-EFE/JIM WATSON/POOL
США стають суворішими до України: "допомога зростатиме, але ви повинні провести реформи".

США, які надають Україні найбільшу допомогу в протистоянні російській агресії, вимагають від нас активніше боротися з корупцією, про що свідчить 20-сторінкова «Інтегрована стратегія розвитку України» від Державного департаменту, повну версію якої публікує ZN.UA.

«Незважаючи на те, що головне завдання зараз – перемогти у війні, Україна має унікальну можливість провести антикорупційні та судові реформи, зокрема деолігархізацію економіки. Це стане позитивним сигналом для приватних інвесторів до відновлення економіки та посилить військову та економічну підтримку з боку США та міжнародної спільноти», – йдеться у документі.

Американці нагадали, що проведення реформ також є умовою вступу України до ЄС, та наголосили, що євроінтеграція нашої країни відповідає інтересам США.

За даними Держдепу, з лютого 2022 року США надали Україні понад 70 млрд доларів – це найбільша сума, виділена на безпеку Європи з часів плану Маршалла після Другої світової війни.

«Ресурси, необхідні для реалізації, моніторингу та оцінки цих величезних сум найближчими роками зростатимуть», – попередили в американському уряді.

У «Стратегії розвитку України» докладно розписані цілі та завдання, які США хочуть допомогти Україні реалізувати:

  • Перемога у війні. Розширення та посилення партнерських відносин для збільшення постачання військової допомоги та навчання української армії. Посилення захисту цивільного населення та критично важливої інфраструктури, включно з енергосистемою, теплопостачанням, кібермережами та інформаційним простором.
  • Реформи проти корупції, підвищення прозорості фінансової та фіскальної систем, а також сектору правосуддя, залучення іноземних інвестицій; децентралізація та відновлення інфраструктури.
  • Притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини та збитки, завдані Україні. Використання конфіскованих російських активів для фінансування реконструкції та відновлення України. Реінтеграція окупованих територій, допомога постраждалим від війни.
  • Інтереси США. Реалізація цінностей американської політики в ході допомоги Україні в гуманітарній, економічній та безпековій сфері.

«Україна і в майбутньому залишатиметься пріоритетом зовнішньої політики США, і ми маємо забезпечити належну підтримку нашої дипломатичної присутності в Україні та експертного потенціалу у Вашингтоні ефективніше, ніж до війни. Ми вивчимо можливості розширення фізичної присутності Місії за межами Києва, включно з, ймовірно, Львовом, Одесою, Харковом та Дніпром», – заявили у Держдепі.

Опублікована вище «Інтегрована стратегія розвитку України» є публічною версією. Про конфіденційну версію ми розповідали раніше.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі