Сі Цзіньпін закликав відновити мирні переговори між Україною та РФ "якнайшвидше"

Поділитися
Сі Цзіньпін закликав відновити мирні переговори між Україною та РФ © Getty Images
До повномасштабного вторгнення Китай заявляв, що має "дружбу без кордонів" з Росією. Країни продовжують "дружити", проте Цзіньпін уже не вперше публічно демонструє несхвалення воєнних дій в Україні.

Китайський лідер Сі Цзіньпін 6 квітня закликав до мирних переговорів для завершення війни в Україні. Заява прозвучала після того, як президент Франції Еммануель Макрон, перебуваючи в КНР з офіційним візитом, закликав китайського колегу "привести Росію до тями і повернути всіх за стіл переговорів". Однак Сі не дав натяків на те, що Пекін використовуватиме свої важелі впливу на президента країни-агресора Владіміра Путіна, пише АР.

"Мирні переговори мають відновитися якнайшвидше", - сказав Сі.

Пекін, який розглядає Москву як партнера у протистоянні домінуванню США в економічному плані, намагається виглядати нейтральним у конфлікті, але надає Путіну дипломатичну підтримку та повторює російські виправдання нападу у лютому 2022 року. Сі отримав урочистий прийом від Путіна під час його візиту до Москви минулого місяця, що надало ізольованому російському президентові політичного імпульсу.

Китайський лідер сказав, що слід враховувати "законні інтереси безпеки всіх сторін", що є посиланням на аргумент Москви про те, що її вторгнення в Україну було "виправдане" через розширення НАТО на схід.

"Урядам слід уникати дій, які ще більше посилять кризу або навіть виведуть її з-під контролю", - сказав Сі. Він закликав до співпраці, щоб зменшити перебої з постачанням продовольства та енергії, особливо для країн, що розвиваються.

Макрон вказав на підтримку Китаєм Статуту ООН, який закликає шанувати територіальну цілісність країни. Він сказав, що заява Путіна про те, що його уряд розмістить ядерну зброю в Білорусі, порушує міжнародні угоди та зобов'язання.

"Нам необхідно встановити міцний мир, - сказав французький президент. - Вважаю, що для Китаю це так само важливо, як і для Франції та Європи".

Китай є найбільшим покупцем російської нафти та газу, що допомагає підтримувати прибутки Кремля в умовах західних санкцій. Це збільшує вплив Китаю, але Сі, схоже, не хоче ставити під загрозу це партнерство тиском на Путіна.

"Китай завжди дотримувався об'єктивної та справедливої позиції з питання української кризи. Ми виступаємо за політичне вирішення кризи та за мирні переговори", - сказав представник Міністерства закордонних справ Мао Нін.

Раніше Макрон заявив під час зустрічі з другим лідером правлячої Комуністичної партії, прем'єром Лі Цянем, що Франція хоче "збудувати спільний шлях" у вирішенні "всіх великих конфліктів", не лише між РФ та Україною.

Лі сказав, що між Макроном і Сі, швидше за все, буде досягнуто "широкого консенсусу", але не повідомив, чи готовий Пекін лобіювати Москву для укладання миру.

Зустріч "послужить позитивним сигналом про узгоджені зусилля Китаю, Франції та Європи щодо підтримки миру та стабільності у всьому світі", - сказав Лі.

Макрона до Пекіна супроводжувала голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на знак європейської єдності.

Минулого тижня Ляєн попередила, що Європейський Союз має бути готовим розробити заходи щодо захисту торгівлі та інвестицій, які Китай може використовувати з метою безпеки та військових цілей.

Разом з тим, у середу 31 країна-член НАТО попередила про "серйозні наслідки", якщо Китай почне відправляти зброю та боєприпаси до Росії.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав, що надання смертоносної допомоги було б "історичною помилкою". Він попередив, що будуть "серйозні наслідки".

"Коли йдеться про відповідальність за війну в Україні, я думаю, що її мають взяти на себе США та військові блоки, такі як НАТО. НАТО не в тому становищі, щоб звинувачувати чи тиснути на Китай", - відповів на це Мао.

Раніше Пекін пропонував свій "мирний план", закликаючи до переговорів. Документ Пекіна розкритикували деякі західні лідери. Більше про "мирний план" Китаю читайте у статті ексглави МЗС України Павла Клімкіна «Китайський маджонг».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі