Путіну не вдасться уникнути відповідальності за злочини проти України —  голова МКС

Поділитися
Путіну не вдасться уникнути відповідальності за злочини проти України —  голова МКС © скриншот видео Youtube
Акане була серед тих, хто підтримав рішення про видачу ордера на арешт Путіна в березні минулого року. 

Новообрана голова Міжнародного кримінального суду Томоко Акане висловила тверде переконання, що російський диктатор Владімір Путін буде притягнутий до відповідальності за воєнні злочини проти України.

В інтерв'ю Kyodo  Акане згадала китайське прислів'я: "Небесна помста повільна, але вірна", аби запевнити, що Путін врешті-решт отримає те, на що заслуговує.

Акане брала участь у прийнятті рішення суду про видачу ордера на арешт Путіна в березні минулого року через його причетність до насильницької депортації українських дітей.

Хоча малоймовірно, що Росія погодиться на видачу Путіна, оскільки країна не є стороною в суді, російський диктатор може бути заарештований, якщо поїде до країн-членів МКС, включаючи Японію.

"Поки є докази і необхідність, ми повинні видати (ордер на арешт), попри обставини або політичне підґрунтя", - сказала Акане.

Раніше цього місяця МКС також видав ордери на арешт двох російських високопоставлених офіцерів за удари по українських енергооб'єктах та інших цивільних цілях. Це свідчить про те, що сфера розслідування розширилася й охоплює інших військовослужбовців, яких звинувачують у скоєнні воєнних злочинів.

Але Акане, зазначивши, що "за останні два роки не було жодної справи, яка б призвела до арешту", визнала виклики, з якими зіштовхнувся МКС.

Оскільки в Україні тривають бойові дії, а також продовжується війна між Ізраїлем і ХАМАС у Секторі Гази, "є багато випадків, які потребують реагування", зазначила вона.

Акане почала працювати прокурором у Японії в 1982 році, а потім обіймала такі посади, як професор японської юридичної школи й керівник навчального центру ООН. Вона стала суддею МКС у березні 2018 року. У березні 2024 року Акане обрали головою МКС.

Ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Путіна закріплює дипломатичну ізоляцію Росії і позбавляє главу Кремля можливості вільно пересуватися світом. Адже 123 держави-члени МКС за Римським статутом мають заарештувати диктатора і передати його міжнародному правосуддю. Але що буде, якщо якісь держави порушать свої зобов’язання? Які наслідки їх очікують? У цьому розбирався Ерік Кучеренко у статті "Удар по Кремлю: що загрожує тим країнам, які відмовляться заарештувати Путіна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі