Те, що Путін не розправився із заколотниками з ПВК "Вагнер" і не став переслідувати її бійців ставить президента РФ і його і підлеглих у незручне становище. Таким висновком поділився Інституту вивчення війни (ISW) у своєму звіті за 9 липня.
Фахівці Інституту кажуть, що «Вагнер», як і раніше, вербує найманців у Росії, в той час як Міністерство Оборони РФ намагається перевербувати «вагнерівців» для підписання контрактів з російським Міноборони. Питання, як взаємодіяти з групою «Вагнера», залишається відкритим.
Невизначеність у стосунках посилила публікація документів, що нібито є установчим статутом ПВК «Вагнер». З них випливає, що «Вагнер» є професійною організацією, котра виглядає привабливіше, ніж решта російського війська.
Водночас ПВК «Вагнер» у документі подається як цілком лояльна до режиму Кремля. Це дозволяє розглядати витік документу як спробу реабілітувати імідж «Вагнера» після заколоту Пригожина, що стався 24 червня.
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що у Росії може статися ще одне повстання чи революція після заколоту Пригожина.