Північна Корея призупинила поставки боєприпасів до Росії морем

Поділитися
Північна Корея призупинила поставки боєприпасів до Росії морем © Getty Images
Але це не виключає можливості поставок іншими шляхами.

Північна Корея призупинила передачу зброї до Росії морем приблизно із середини лютого 2024 року, пише американський Інститут вивчення війни.

Так, орієнтоване на  Північну Корею видання NK Pro  29 лютого з посиланням на супутникові зображення заявило, що російські кораблі, які  беруть участь у морському транспортуванні північнокорейських боєприпасів і зброї до Росії, не причалювали до північнокорейського порту Раджин з 12 лютого.

З серпня 2023 року російські кораблі здійснили щонайменше 32 рейси між портом Раджин і російськими портами Дунай і Східний у Приморському краї. Зокрема, російське  вантажне судно Lady R  перевозило невизначену кількість вантажних контейнерів, які, ймовірно, містили північнокорейські боєприпаси та зброю. Останнє вантажне судно Maia-1  прибуло до російського порту Східний із Північної Кореї 12 лютого. 

Аналітики припускають, що  пауза може бути пов’язана з проблемами виробництва в Північній Кореї або проблемами логістики. Не виключено, при цьому, що КНДР могла транспортувати зброю до Росії повітряним шляхом або залізничним транспортом.

Зокрема, раніше ISW повідомляв, що Росія використовує Байкало-Амурську залізницю та Східно-Сибірську залізницю для полегшення перевезень вантажів із Китаю та Північної Кореї та до них, на які Росія все більше покладається в економічному та військовому плані.

Так, 26 лютого міністр оборони Південної Кореї Шін Вон Сік заявив, що за останні місяці Північна Корея відправила в Росію близько 6700 транспортних контейнерів з боєприпасами. За його словами, що ці контейнери можуть перевозити понад три мільйони 152-мм артилерійських снарядів або приблизно 500 000 122-мм снарядів.

Нагадаємо, 4 січня у Білому домі підтвердили, що КНДР розпочала постачання Росії балістичних ракет та пускових установок до них. 

Військово-технічне співробітництво Москви та Пхеньяна є спільним викликом для Києва та Сеула — подовжує здатність рф затягувати війну проти України та збільшує військову напругу на Корейському півострові. Про те, як Україна та Південна Корея разом мають реагувати на цей виклик — читайте у статті Наталії Бутирської «Корейські ракети для росії. Чим путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні». 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі