Німеччина відновлює виробництво мін, які постачалися для ЗСУ

Поділитися
Німеччина відновлює виробництво мін, які постачалися для ЗСУ Фото - UMP
Їх не виготовляли вже більше 10 років.

Німецька компанія TDW, що входить у конгломерат MBDA, отримала замовлення на відновлення виробництва протитанкових мін DM22 для Бундесверу. Виробництво цієї зброї було припинено близько 10 років тому, але передача доволі значної кількості цих мін до України зменшила внутрішні запаси. Про це пише Janes.

Загалом мова йде про контракт на 2600 мін на заміну переданих до ЗСУ, вартість контракту складає 68 млн євро. Таким чином одна нова міна DM22 коштує близько 26,1 тисячі євро. Також контракт передбачає можливість опціону на ще 10 тисяч мін.

Водночас для відновлення виробництва DM22 компанії TDW виділені більш ніж значні строки. Так, перша демонстраційна партія має бути виготовлена у 2025 році, серійне виробництво розпочатись у 2025, а постачання у 2027 році.

Як відомо, DM22 є протитанковою міною доволі незвичної конструкції. Фактично це протитанковий гранатомет, активація якого у базовій версії відбувається після пошкодження оптоволоконного кабелю, який розмотується на довжину 40 метрів по напряму стрільби. Реактивна граната має ударити у борт техніки та дозволяє пробити декілька десятків сантиметрів броні.

Можливо, що створення демонстраційної партії пов'язано з тим, що буде вироблятися нова версія DM22, про яку виданню Janes розповів очільник компанії Андреас Зейтц. Нова DM22, окрім стандартного засобу ініціації, може бути оснащена додатковими сенсорами, серед яких інфрачервоний, радіолокаційний, сейсмічний та акустичний.

Таким чином, DM22 вже є другим видом озброєння, виробництво якого необхідно поновити. Першим зразком став переносний зенітний ракетний комплекс Stinger. У 2022 році Пентагон прийняв рішення поновити виробництво Stinger після 18-річної паузи у закупках.

Українські військові вже дали характеристику цим мінам. Як розповів виданню АрміяInform командир саперного взводу ЗСУ Артем, перевага DM22 над звичайними протитанковими мінами полягає у нанесенні значно більшого ураження ворожій бронетехніці. Широко застосовувані радянські міни натискної дії зазвичай руйнують лише гусениці, у кращому випадку - катки.

“Такі міни зазвичай ми використовуємо як мінний шлагбаум у місцях найбільш імовірного прориву противника“, – розповідає український військовий.

Їхня маса та габарити, порівняно з радянськими зразками, зокрема мінами ТМ 83, дозволяють оперативно розміщувати ці вироби на найбільш загрозливих напрямках. Сапер зазначив, що даний тип мін є надзвичайно ефективним за умови правильного маскування місць, де вони встановлені.

Раніше повідомлялося, що команда українського кластеру розвитку оборонних технологій Brave1 розробила автономний безпілотник для пошуку мін. Заявляється, що в середньому він працює у 4 рази швидше за людину.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі