Днями російські джерела стверджували, що кремлівський "миротворчий" контингент у Нагірному Карабасі не проводив ротацію особового складу через зростання напруженості між Вірменією та Азербайджаном.
А також, що цей контингент перебуває в «повній бойовій готовності» через можливу ескалацію між вірменськими та азербайджанськими силами, зауважує в сьогоднішньому звіті Інститут вивчення війни
Ймовірно, інформаційний простір РФ активніше обговорюватиме ситуацію в Нагірному Карабасі, якщо військові дії між Вірменією та Азербайджаном посиляться, що може вплинути на висвітлення ними війни в Україні.
Інтерес Росії у конфлікті між Вірменією та Азербайджаном
Як відомо, Москва намагається скористатись протистоянням Вірменії та Азербайджану з метою проштовхування своїх власних інтересіув на Південному Кавказі.
В листопаді 2020 року президенти РФ, Азербайджану та прем'єр-міністр Вірменії домовились, що Лачинський коридор, який з'єднує Карабах із Вірменією, буде під контролем російських "миротворців".
Проте вже на початку грудня 2022 року коридор був перекритий протестувальниками-громадянами Азербайджану, а російські миротворці самоусунулись від відновлення сполучення цим маршрутом.
Ситуація отримала новий поштовх у розвитку, коли цього літа Азербайджан тимчасово закрив єдину дорогу, що з’єднує Нагірний Карабах із Вірменією, звинувативши вірменське відділення Червоного Хреста в контрабанді.