Трамп зазнав низки невдач у спробах закрити кримінальні справи

Поділитися
Трамп зазнав низки невдач у спробах закрити кримінальні справи © EPA-EFE/JABIN BOTSFORD
Троє суддів відхилили клопотання експрезидента США про закриття справ.

Спроби колишнього президента США Дональда Трампа закрити три кримінальні справи, порушені проти нього, були повністю відхилені трійкою суддів всього за останні 24 години, що стало черговою юридичною невдачею для експрезидента, який розгортає нову передвиборчу кампанію. Про це повідомляє FT.

У четвер, 4 квітня, федеральний суддя у Флориді відхилив прохання Трампа зняти 40 звинувачень, висунутих проти нього у зв'язку з секретними документами, знайденими в його маєтку Мар-а-Лаго. Команда Трампа стверджувала, що колишній президент, перебуваючи в Білому домі, мав "право на власний розсуд" визначити сотні сторінок записів військової розвідки як особисті файли, які, за їхніми словами, він мав право зберігати.

Суддя Ейлін Кеннон відхилила цей аргумент у рішенні, ухваленому після окремого рішення суду штату Джорджія, який відмовив Трампу в проханні закрити справу про втручання у вибори. Колишній президент безуспішно доводив, що його дії після програшу на виборах у 2020 році захищені першою поправкою до Конституції США.

Днем раніше суддя у справі про виплату “грошей за мовчання”, яка має розглядатися в суді пізніше цього місяця, також відмовився зняти звинувачення, заявивши, що твердження колишнього президента про президентський імунітет були "несвоєчасними".

Суддя Хуан Мерчан, який здійснює нагляд за цією справою, додав, що подання в останню хвилину викликає "реальні питання щодо щирості та справжньої мети" клопотання.

Трамп також бореться з рішенням суду в Нью-Йорку про шахрайство на суму майже пів мільярда доларів, яке загрожує імперії нерухомості, що принесла йому славу і багатство.

Він подав апеляцію та намагався забезпечити заставу на всю суму. Пізніше апеляційний суд постановив, що йому потрібно внести лише $175 млн, і на початку цього тижня Трамп вніс заставу на цю суму.

Однак у четвер генеральний прокурор Нью-Йорка висловив занепокоєння щодо дійсності застави в розмірі $175 млн. Офіс Летиції Джеймс припустив, що компанія Knight Insurance Group, базована в Лос-Анджелесі, яка виступила гарантом застави, можливо, не має права надавати поручительство в штаті Нью-Йорк. Слухання призначено на кінець цього місяця.

Трамп, ймовірний кандидат у президенти від Республіканської партії, раніше досяг певного успіху в спробах затримати розгляд справ проти нього на процедурних підставах.

Його команда переконала Верховний суд США розглянути четверту кримінальну справу, в якій він проходить за звинуваченням у втручанні у вибори, щодо того, чи має він право на президентський імунітет за свої дії після програшу в 2020 році. Верховний суд навряд чи вирішить це питання до літа.

Призначений Трампом суддя Кеннон, який контролює справу про федеральні документи, раніше відхилив ще одне клопотання колишнього президента про закриття справи через її нібито нечіткість, але ще не виніс рішення щодо інших клопотань та не призначив точної дати судового розгляду.

Розгляд справи у Джорджії значно затягнувся після того, як адвокати Трампа звинуватили прокурора округу Фултон Фані Вілліс у конфлікті інтересів через попередні романтичні стосунки з головним прокурором. Після цього Вілліс була змушена змінити свою команду.

Початкова дата судового засідання у справі про виплату Трампом “грошей за мовчання” порноактрисі, з якою у нього нібито був зв'язок до виборів 2016 року, була відкладена на кілька тижнів після того, як адвокати колишнього президента заявили, що їм потрібно більше часу, аби вивчити потенційно важливі докази.

Відбір присяжних розпочнеться 15 квітня для судового процесу, який, як очікується, триватиме шість тижнів. Трампу доведеться бути присутнім на слуханнях у кримінальному суді Манхеттена чотири дні на тиждень.

Попри всі справи проти Трампа, він уже фактично став кандидатом у президенти від республіканців, отримавши достатньо делегатів від своєї партії на праймеріз. Очікується реванш Трампа з чинним президентом США Джо Байденом, який уже також отримав достатню кількість делегатів від демократів.. Офіційно кандидати у президенти США будуть оголошені на з'їздах обох партій улітку. Самі вибори призначені на 5 листопада.

Аналітик Петро Герасименко у своїй статті розмірковував, хто кращий для України — Байден чи Трамп.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі