Трамп розраховує на перемогу в штаті, який першим обиратиме кандидата в президенти від республіканців

Поділитися
Трамп розраховує на перемогу в штаті, який першим обиратиме кандидата в президенти від республіканців © EPA-EFE/SARAH YENESEL
Перемога в Айові може дати Трампу потужний політичний імпульс.

Команда колишнього президента США Дональда Трампа очікує отримати підтримку на кокусах у штаті Айова. Про це пише The Guardian.

Процес президентських виборів у США досить складний. Передбачена низка процедур для того, щоб виборці обрали кандидата з представників партії на попередньому голосуванні. У більшості штатів це робиться на праймеріз – так званих внутрішньопартійних виборах. Водночас, кілька штатів проводять кокуси — партійні збори, зокрема, штат Айова, який традиційно першим починає обирати кандидата від партії. Саме тому, що штат Айова проводить кокуси першим, це привертає багато уваги ЗМІ: переможець може отримати значний політичний імпульс.

Команда Трампа вважає, що в Айові він може програти лише якщо інший кандидат почне відриватися від нього на п'ять або десять пунктів. Оскільки жоден з кандидатів-суперників не наблизився до цього порогу, команда Трампа впевнена, що він виграє перше в США змагання за номінацію кандидата у президенти від республіканців у штаті.

Перемога Трампа в Айові дасть йому важливий імпульс, який, як сподіваються його радники, приведе його до номінації від республіканців на виборах 2024 року.

Впевненість всередині кампанії Трампа стримується, головним чином, усвідомленням того, що низька явка його прихильників може підірвати передові позиції колишнього президента - ситуацію, яку він намагається вирішити, запланувавши серію мітингів перед кокусами 15 січня.

У п'ятницю, 5 січня, Трамп повернувся до Айови, щоб провести чотири передвиборчі мітинги за два дні після того, як останніми місяцями відвідував штат нечасто, принаймні порівняно з його головними суперниками - колишнім губернатором Південної Кароліни Ніккі Хейлі та губернатором Флориди Роном ДеСантісом.

На президентських праймеріз і кокусах виборці голосують у своїх штатах. Результати визначають делегатів, поїдуть на національний з'їзд республіканців, де офіційно оберуть кандидата від партії.

Ідея кампанії Трампа полягає в тому, що перемога в Айові дасть йому необхідний імпульс для перемоги в наступних змаганнях у Нью-Гемпширі, Південній Кароліні та Мічигані, що дозволить випередити конкурентів у "супервівторок" 5 березня, коли найбільша кількість штатів проводитиме праймеріз для обрання делегатів на національні конвенції Демократичної і Республіканської партій, які своєю чергою, обирають кандидатів на посаду президента.

Згідно з внутрішнім аналізом, до середини березня команда колишнього президента США очікує, що Трамп отримає достатню кількість прихильних делегатів, щоб бути впевненим у своїй номінації і змозі організувати реванш проти Джо Байдена на загальних виборах.

Аналіз кампанії, заснований на публічних і внутрішніх опитуваннях, передбачає, що Трамп може отримати підтримку 973 делегатів до 5 березня і 1 478 до 19 березня, повідомив журналістам минулого місяця представник його кампанії. Для перемоги в номінації потрібна підтримка 1 215 делегатів.

Сприятливою умовою для Трампа є зміни до правил у кількох вирішальних штатах із достроковим голосуванням.

Протягом кількох місяців минулого року команда Трампа докладала зусиль, щоб переконати республіканців у таких штатах, як Невада, Мічиган і Каліфорнія, змінити правила на його користь  і поставити в невигідне становище як Хейлі, так і ДеСантіса.

У Неваді голова Республіканської партії від штату Майкл Макдональд запровадив нові правила, які вважаються особливо шкідливими для ДеСантіса, фактично заблокувавши політичні комітети, на які покладається губернатор Флориди, від участі в кокусах.

У Каліфорнії республіканці внесли зміни до правил розподілу делегатів на основі голосування по всьому штату, а не в округах Конгресу, скасувавши давню систему, яка вважалася більш справедливою для менш рейтингових кандидатів.

Ця зміна означає, що Трамп тепер може претендувати на підтримку усіх 169 делегатів у Каліфорнії - більше, ніж у будь-якому іншому штаті, водночас значно ускладнюючи для Хейлі або ДеСантіса можливість кинути йому виклик.

Ще одним штатом, який змінив свої правила, є Мічиган, де в цьому циклі відбудуться складні подвійні праймеріз і кокуси в системі, у якій більшість делегатів будуть брати участь у процесі, який також вважається сприятливим для Трампа.

Суперники Трампа засудили ці кроки як підступні і рівнозначні фальсифікації змагань за номінацію від партії. Однак реальність полягає в тому, що Трамп значно схилив перебіг перегонів на свою користь.

В обвинуваченнях, які одне за одним висувають проти Дональда Трампа, вже можна й заплутатися. Але експрезидент США не здається, сподіваючись знову ввійти до Білого дому 2024 року й помилувати самого себе. Тим часом опитування вказують на тривожні сигнали для чинного президента Джо Байдена. Свій прогноз розвитку американської передвиборчої ситуації дає експосол України в США Олег Шамшур у статті “Протистояння політичних динозаврів — 2024: Чи зможе Байден перемогти Трампа?”.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі