США погано підготовлені до ядерного виклику з боку Китаю та Росії — звіт експертів

Поділитися
Китайська і російська загрози стануть особливо гострими у 2027-2035 роках.

Сполучені Штати повинні готуватися до можливих одночасних війни з Китаєм та Росією: розширювати збройні сили, зміцнювати альянси і розширювати програму модернізації ядерної зброї. Такий висновок озвучила створена Конгресом двопартійна комісія зі стратегічної політики США, повідомляє The Financial Times.

«Сполучені Штати і їх союзники повинні бути готові стримати і перемогти обох супротивників одночасно», —  йдеться у звіті комісії.

Експерти наголосили, що очолюваний США міжнародний порядок і цінності, які він відстоює, знаходяться під загрозою з боку авторитарних режимів Китаю і Росії.

На їх думку, китайська і російська загрози стануть особливо гострими у 2027-2035 роках, тому «рішення необхідно приймати зараз, щоб нація була готова».

Експертна група наголосила, що наразі Вашингтон «погано підготовлений» до подолання виклику, пов’язаного із  наявністю двох рівних ядерних противників.

«Нове глобальне середовище принципово відрізняється від усього, що було в минулому, навіть у найтемніші дні холодної війни», — йдеться у звіті.

Автори документу попередили, що йдеться про появу не одного, а одразу двох ядерних противників, «кожен з яких має амбіції змінити міжнародний статус-кво, силою, якщо це необхідно».

Комісія наголосила, що США наразі бракує комплексної стратегії протидії загрозі, що насувається.

Передусім, занепокоєння експертів викликане швидким розширенням ядерного арсеналу Китаю, яке, як стверджується в доповіді, відбувається «в масштабах і темпах, небачених з часів американсько-радянської гонки ядерних озброєнь, яка завершилася наприкінці 1980-х років».

Торік Пентагон заявляв, що Китай має 400 ядерних боєголовок і до середини наступного десятиліття  планує збільшити свої запаси до 1500 одиниць. Якщо цей прогноз справдиться, Пекін матиме стільки боєголовок, скільки розгорнули США та Росія згідно з умовами договору про контроль над озброєннями «Новий старт».

Комісія у складі 10 осіб, яку очолили Мадлен Крідон, колишня високопосадовиця ядерної галузі, і сенатор Джон Кайл, вважає, що існуючий план США щодо модернізації свого ядерного арсеналу є «необхідним, але недостатнім» для відповіді на зростаючу загрозу, і що Вашингтону необхідно «вживати додаткових заходів і програм».

Зокрема, серед десятків наданих рекомендацій йдеться про необхідність продовжити термін служби підводних човнів з балістичними ракетами та розмістити більше тактичної ядерної зброї в Азії та Європі.

Доповідь контрастує з позицією президента США Джо Байдена про те, що нинішнього ядерного арсеналу США достатньо для стримування об'єднаних сил Росії та Китаю.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі