США очікують на зміну тактики Ізраїлю у війні з ХАМАС — CNN

Поділитися
США очікують на зміну тактики Ізраїлю у війні з ХАМАС — CNN © ЦАХАЛ
Штати відмовлялися від закликів до припинення вогню, але підтримують гуманітарні паузи для звільнення заручників.

Американські чиновники очікують на нову фазу війни між Ізраїлем і ХАМАС найближчими днями, коли Ізраїль зменшить масштаби своєї повітряної кампанії і зосередиться на більш тактичній наземній операції, спрямованій на зачистку широкої мережі підземних тунелів, яку використовують бойовики. Про це повідомляє CNN.

Адміністрація президента США Джо Байдена була "дуже прямолінійною щодо рішень воєнного часу, обдуманою і ставила складні питання" в дискусіях з Ізраїлем, навіть попри те, що деякі дії Ізраїлю викликали міжнародну критику, зокрема, обстріл табору біженців у північній частині Сектору Гази. Армія оборони Ізраїлю заявила, що удар був спрямований проти одного з ватажків ХАМАС, який переховувався в підземному бункері, і коли комплекс вибухнув, то це, можливо, зруйнувало і прилеглі будівлі.

Відповідаючи на запитання, коли США будуть змушені закликати до припинення вогню, що вони досі відмовлялися робити, високопоставлений представник адміністрації Байдена сказав, що з огляду на масштаб і характер нападів ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня, припинення вогню було б недоречним.

"Терористичне угрупування захопило 200 заручників і вбило людей, переховується в тунелях, включаючи лідерів, припинення вогню не є тим словом, яке слід використовувати", - сказав чиновник в інтерв'ю CNN.

Він повторив, що США активно закликають до так званих гуманітарних пауз, і наголошують Ізраїлю, що, хоча він має право захищатися, повинен також і дотримуватися міжнародного гуманітарного права.

Зрештою, сказав чиновник, "припинення вогню залежить від того, чи відчувають ізраїльтяни впевненість у тому, що щось подібне не зможе повторитися".

Байден опирається закликам до припинення вогню, в тому числі в Організації Об'єднаних Націй, і наполягає, що Ізраїль несе "відповідальність" за захист своїх громадян від тероризму. Ні він, ні будь-хто в його адміністрації не критикували те, як Ізраїль веде свій наступ.

Байден заявляв, що підтримує гуманітарну паузу для звільнення заручників, які утримуються в Секторі Гази, і вказував на роботу, яку провів для надання гуманітарної допомоги палестинцям.

Як повідомляє CNN, помічники Байдена вважають, що застереження адміністрації США для Ізраїлю більш ефективно передаються в приватному порядку, і наполягають на тому, що за лаштунками відбувалися значно жорсткіші розмови, ніж про це може свідчити публічна риторика.

Раніше прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу відкинув заклики держсекретаря США Ентоні Блінкена до гуманітарної паузи у бойових діях у Секторі Гази, заявивши, що Ізраїль продовжить бомбардування «з усієї своєї сили».

У відповідь на атаку ХАМАС 7 жовтня Ізраїль пообіцяв знищити ХАМАС. Якщо не зважати на значні втрати, немає сумнівів, що в ізраїльтян вистачить сил, аби фізично знищити ХАМАС як боєздатну військово-політичну структуру. Але що буде далі? Про те, хто виграє від різкого загострення палестино-ізраїльського конфлікту і як драматичні події на Близькому Сході відобразяться на Україні, — в статті В’ячеслава Ліхачова «Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі