Старший радник Байдена з питань освіти пішов у відставку через позицію Білого дому щодо війни між Ізраїлем і ХАМАС, пише POLITICO. Це вже другий чиновник адміністрації, який залишив посаду через війну.
У листі до міністра освіти Мігеля Кардони Тарік Хабаш, політичний радник в Управлінні планування, оцінки та розробки політики департаменту, звинуватив США у загрозі палестинцям і звинуватив ізраїльський уряд в етнічних чистках.
«Я не можу мовчати, оскільки ця адміністрація закриває очі на звірства, вчинені проти невинних палестинців, у тому, що провідні експерти з прав людини назвали кампанією геноциду ізраїльського уряду», — написав Хабаш.
Після нападу бойовиків ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня офіційні особи адміністрації Байдена та співробітники кампанії надіслали кілька листів — багато з яких підписані анонімно — із закликом до президента переглянути свою необмежену підтримку Ізраїлю. Внаслідок нападу ХАМАС було вбито близько 1200 ізраїльтян, натомість під час ударів Ізраїля у відповідь, за даними Міністерства охорони здоров'я Гази, яким керує ХАМАС, загинули близько 22 тисяч палестинців.
У жовтні Джош Пол, чиновник Держдепартаменту, який займався передачею зброї ключовим американським союзникам, подав у відставку через «недалекоглядні рішення» адміністрації Байдена щодо надання військової допомоги Ізраїлю.
Через місяць понад 500 чиновників адміністрації Байдена анонімно підписали відкритий лист із проханням до Байдена закликати до припинення вогню. У середу 17 нинішніх співробітників кампанії Байдена анонімно закликали президента домагатися постійного припинення вогню в багатомісячному конфлікті.
Хабаш, який є палестинським американцем, заявив, що Департамент освіти повинен захистити всіх студентів, які бажають протестувати проти війни.
«Простіше кажучи, критика уряду Ізраїлю та порушення ним міжнародного гуманітарного права не є антисемітизмом», — написав він.
Розмовляючи з CNN у середу ввечері, Хабаш назвав відмову Байдена закликати до припинення вогню «неспроможною на думку мільйонів американців у цій країні».
Представник Департаменту освіти в заяві для POLITICO повідомив, що вони «бажають Хабашу всього найкращого в його майбутніх починаннях».
Відсутність розуміння стратегічної перспективи виходу з поточної палестино-ізраїльської кризи поряд із масштабами гуманітарної катастрофи залишаються головними чинниками, що викликають занепокоєння не лише у Вашингтоні, а й в усієї світової спільноти. Точної відповіді на запитання: «що далі?» не має ніхто. Але перші підсумки підвести вже можна.
Це робить В’ячеслав Ліхачов в статті «Війна в Газі: чотири висновки з операції Ізраїлю «Сталеві мечі».